Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 c4 2.5tdi] nie włącza się klima

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Matys86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2010, 14:01
Lokalizacja: Śląsk

[A6 c4 2.5tdi] nie włącza się klima

Post autor: Matys86 » 01 cze 2015, 13:00

Witam, mam problem z klimatyzacją, na panelu z klimy świeci się śnieżynka, ale klima nie chce się załączyć.

W zeszłym sezonie klimatyzacja działała ale przy dłuższym postoju przestawała chodzić i dopiero jak znów się przejechało jakiś odcinek to zaczynała chodzić.
W tym sezonie wogóle nie ruszyła mimo, że śnieżynka sie świeci. Chcąc ją naprawić dałem ją dwóm mechanikom i:
Klima została nabita na nowo (po jednym intensywnym sezonie, po miescie pod sklepami auto na chodzie bo malutkie dziecko w srodku, ogólnie robie ok 2k miesięcznie - brakowało 120g czynnika), na kompie zero błędów,na panelu zero błędów, podpieta bezpośrednio klima się włącza, pominięcie czujników- nie włącza się, instalacja elektryczna sprawdzona do panelu z klimatronoca, idzie normalnie sygnał, problem w tym, że panel z klimatronica nie chce z jakiś powodów posłać sygnału powrotnego do załączenia klimy - pomimo włączania i wyłączania śnieżynki panel nie wysyła sygnału. Elektromagnes sprawny.

Nie mam już pojęcia co może być przyczyną, proszę o pomoc.

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 01 cze 2015, 14:44

Matys86, Czujniki do sprawdzenia. Jeżeli brakowało 120g czynnika - to dużo. W takim wypadku powinni ci zdjąć czynnik z układu i poszukać nieszczelności. To po pierwsze...

Jeżeli w układzie jest ciśnienie, sprężarka sprawna, to leży któryś czujnik lub klimatronik. Rozumiem, że podpięta bezpośrednio klima oznacza, że spiąłeś na krótko sygnał startu czy jak?

Matys86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2010, 14:01
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Matys86 » 01 cze 2015, 17:40

Co do podpięcia klimy to nie wiem w jaki sposób mechanicy mi ją włączyli, nie wnikałem w sposó, wiem tylko, że robił to przy mnie i odpaliło.
Co do czujników to (proszę mnie poprawić jeśli źle mówię) to gdyby któryś był nie sprawny to powinno na kompie albo panelu wywalić błąd, a ich pominięcie elektrycznie co też robili przy mnie powinno załączyć klime?
Obaj mechanicy mówili, że to wina sterownika klimy, ale dzwoniłem do kogoś z żywca kto się reklamuje, że naprawia panele z klimatronica i stwierdził że nie trafił nigdy żeby klima nie działała przez panel i to mnie zbiło z tropu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga