Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pompa wspomagania po wymianie ale nie ma rewelacji

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
gutek_cargo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2013, 11:46
Lokalizacja: Podlaskie

Pompa wspomagania po wymianie ale nie ma rewelacji

Post autor: gutek_cargo » 29 sty 2015, 18:57

Witam serdecznie. Zapewne był już poruszany tego typu temat ale z moich oględzin takich objawów nie wyczytałem jakie ja posiadam. Mianowicie pompa wyła i się czasami na zimnym przycinała. Więc nieunikniona wymiana. Po zakupie używanej org pompie do mego modelu przymierzałem się na znalezienie czasu aby ją wymienić a tu nagle problem pękł przewód zasilający pompę i nie wiem czemu. Nowa pompa siedzi i przewód naprawiony ale nadal słychać pracę jak i czuć na kierownicy wyjącej pompy nawet nie ruszając kierownicą a tylko dodając gazu. Co za problem mnie mógł dotknąć. Może ktoś miał by jakieś pomysły.
Co do odpowietrzenia mechanik twierdzi że wszystko zrobione jak należy. Płyn barwy zielonej.
Było :Audi S6 C5 4.2 V8
Teraz :Audi S6 C6 5.2 V10

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 30 sty 2015, 18:25

albo kupiłeś zużytą pompę albo wyje coś innego, oczywiście pod warunkiem że faktycznie wszystko dobrze złożone i odpowietrzone.
można spróbować jeszcze przepłukać układ i sprawdzić magiel.

kompas9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 13 mar 2013, 16:52
Lokalizacja: łódź

Post autor: kompas9 » 31 sty 2015, 11:43

Sprawdź zbiorniczek na płyn wspomagania, w środku jest sitko które potrafi się wypiąć z zatrzasków wtedy robi się fontanna i płyn się napowietrza. U mnie cały problem był z tym, jeśli jest wypięte to wymyć i wpiąć ale nie wiem czy dobrze zapniesz bez wyciągania zbiornika.

simonbox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2014, 21:12
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: simonbox » 01 cze 2015, 13:58

Witam, też wymieniłem ostatnio pompę na używaną, niestety musiałem też wymienić maglownicę (na używkę), pompa też się zacinała i wyła ale po paru dniach jej przeszło.
Teraz mam inny problem, wszystko działa a płynu nie ubywa ale gdy skręcam w lewo w czasie jazdy słyszę coś jak delikatne szorowanie lub "siorbanie", wiem tylko że dźwięk wydobywa się z przodu auta i tylko podczas jazdy, na postoju brak odzewu.
Obstawiałem pompę ale to bym słyszał chyba kręcąc kierownicą na postoju.

Okazało się, że jakiś przewód wisiał i tarł o oponę ale brzmiało to strasznie ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga