Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z przednimi szybami . Nie działają .

Elektryka
ODPOWIEDZ
Runi1994
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 15 cze 2014, 14:10
Lokalizacja: Słubice

Problem z przednimi szybami . Nie działają .

Post autor: Runi1994 » 26 mar 2015, 17:43

Witam

Mam problem w mojej A6 . Nie działają przednie elektryczne szyby . Nie opuszczają się , nic się nie dzieje . Z tyłu działają normalnie i nie wiem gdzie leży problem . Czy to problem bezpiecznika ? Czy może coś poważniejszego ? I jeszcze nie z dziedziny elektryki , otóż nie mogę zamknąć bagażnika , po włożeniu kluczyka zamek się kreci o 360 stopni i nic tylko się obraca . Zatrzask działa normalnie . Co mogło się stać z tym ? Z góry dziękuje za odpowiedzi .

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 27 mar 2015, 13:22

Sprawdzałeś bezpieczniki czy są całe? To raczej prosta operacja i odpowie na twoje pytanie. Próbowałeś opuszczać szyby pilotem lub przytrzymując przekręcony kluczyk w zamku? Jeśli w ten sposób też nie chodzą i bezpiecznik cały to może przewody na wyjściu z drzwi. Co do zamka klapy to może coś się wyczepiło albo pękło, trzeba zdjąć tapicerkę z klapy i zajrzeć jak tam wygląda.

darekradczak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2015, 13:24
Lokalizacja: Wrocław

naprawa samochodu

Post autor: darekradczak » 27 mar 2015, 13:30

Jeśli przekręca się kluczyk, to jest to niezbyt dobra informacja... Jest problem z zamkiem. Miałem kiedyś taką sytuację, próbowałem działać sam, ale nic to nie dawało. Dopiero mój kuzyn (mechanik) mi pomógł.

Runi1994
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 15 cze 2014, 14:10
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Runi1994 » 27 mar 2015, 14:01

Bezpieczniki będę dziś sprawdzał i dam znać co i jak . Z kluczykiem nie próbowałem ale na pewno zaraz spróbuje i zobaczę czy będą się opuszczały bo z tyłu działają bez zarzutów . Martwi mnie ten obracający zamek bagażnika ale dziś go rozkręcę i zobaczę czy uda się coś z tym zrobić bo zatrzask działa normalnie , mogłem zatrzasnąć ale zamek się obraca cały czas .

sztukens
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 15 wrz 2014, 15:36
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: sztukens » 27 mar 2015, 15:10

Z zamkien raczej wiadomo, poszła albo sprężynka albo bolec z wkładki, zestawy naprawcze są na allegro. Co do szyb to pierw sprawdź elektryke czyli zasilanie oraz bezpieczniki, a szyba pasezera opuszcza sie z panelu pasazera czy wgl nic nie idzie? jezeli nic nie dziala ani z panelu kierowcy ani z panelu pasezara stawialbym na nasz wadliwy moduł komfortu do ktorego lubi dostawać się wilgoć.Daj znać co z tego wyszło

Awatar użytkownika
Olek79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2014, 15:08
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Olek79 » 28 mar 2015, 09:44

Będąc aktualnie na twoim miejscu zajrzałbym pod akumulator czy jest tam mokro. Jeśli jest to wyciągnij go, a następnie zdejmij podszybie i udrożnij odpływy, są dwa jeden centralnie pod mocowaniem akumulatora, które trzeba zdemontować do udrożnienia tego otworu, a drugi odpływ jest w okolicach lewej wycieraczki. Namierzysz palcem :) Aby upewnić się że masz drożne odpływy wlej tam z 2 litry wody, która wyleci pod samochodem (o ile udrożnisz odpływy)
sztukens pisze:Z zamkien raczej wiadomo, poszła albo sprężynka albo bolec z wkładki, zestawy naprawcze są na allegro. Co do szyb to pierw sprawdź elektryke czyli zasilanie oraz bezpieczniki, a szyba pasezera opuszcza sie z panelu pasazera czy wgl nic nie idzie? jezeli nic nie dziala ani z panelu kierowcy ani z panelu pasezara stawialbym na nasz wadliwy moduł komfortu do ktorego lubi dostawać się wilgoć.Daj znać co z tego wyszło
Kolega może mieć rację gdyż ja mam dokładnie problem z modułem komfortu, który m. in. jest odpowiedzialny właśnie za szyby.
Jeśli okaże się, że miałeś zatkane odpływy to polecam lekturę wyjmowania modułu. każdy pisze inaczej :) ja wyjąłem go beż konieczności demontażu przedniego fotela :>

Runi1994
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 15 cze 2014, 14:10
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Runi1994 » 28 mar 2015, 22:15

Dzięki chłopaki za odpowiedzi na pewno wszystko sprawdzę i dam znać co i jak . Dopiero po niedzieli będę mógł się zabrać za to wszystko ale spróbuje chociaż część sprawdzić jutro . Jeśli chodzi o wodę pod akumulatorem to właśnie dziś go wymieniałem bo padł już i była tam woda właśnie . Czym dokładnie udrożnić odpływ aby woda uszła ? Jeśli woda stała znaczy że mam ją też przy module komfortu ? Jak go wyjąłeś bez wyciągania fotela ? Czyli znaczy to że mam moduł do wymiany ? Niestety nie mogę sprawdzić czy się szyby opuszczą kluczykiem w drzwiach , ponieważ kluczyk też mi się obraca ;// mam jakiegoś pecha do tych obracających zamków i raczej nie obejdzie się bez ściągania boczków i chyba wymiany zamka ;// A możecie mi podać linka gdzie znajdę części naprawcze do zamka od bagażnika i od przednich drzwi ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga