Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

SAFELOCK pomocy

Wnętrze
ODPOWIEDZ
czornnyy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: de

SAFELOCK pomocy

Post autor: czornnyy » 19 mar 2015, 22:17

Witam klubowiczów AUDI mam take pytanko niedawno zakupiłem audi A6 TDI 3.0 AVANT z 2011r i na wyświetlaczu po zgaszeniu silnika pojawia mi się napis SAFELOCK i żebym zapoznał się z tym w instrukcji obsługi, dodam że instrukcję mam w języku Niemieckim i nie wiem dokładnie co tam jest napisane, wyczytałem na stronach internetowych tylko że nie mogę zamknąć audi od wewnątrz kluczem bo z niego nie wyjdę a jak mi się naciśnie i zamknę przypadkiem to co będzie ???, teraz nie wiem czy lepiej to mieć włączone czy nie???, piszą jeszcze że to jest przeciwko złodziejom ale boje się o siebie, podejrzewam że ja to sam kiedyś uruchomiłem bo nie wiedziałem jak otworzyć wlew paliwa i naciskałem różnie pilot, dopiero po jakimś czasie zauważyłem ten napis na desce rozdzielczej, jeśli możecie to napiszcie mi dokładnie jak to się wyłącza i włącza, a może faktycznie lepiej mieć to włączone. Z góry dziękuję za odpowiedzi do usłyszenia.

[ Dodano: 2015-03-19, 22:17 ]
:> :] nie no dzięki wielkie za pomoc można na was liczyć nie ma co <okok>

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 19 mar 2015, 22:21

Z tego co kojarzę to:
Tak to się nazywa ryglowanie zamków i nie da rady klamką otworzyć drzwi od środka...
Wybije Ci ktoś szybę to nie wejdzie drzwiami tylko musi się przez okno po szkle...

[ Dodano: 2015-03-19, 22:21 ]
Wystarczy zamknąć auto będąc w środku i spróbować otworzyć drzwi od środka pociągając za klamkę. Nie powinny się otworzyć.

Damago1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 26 lut 2015, 00:16
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Damago1 » 04 mar 2019, 11:32

Przeszedłem całą zabawę z tym więc piszę dla następnych osób:
* do instrukcji obsługi samochodu nie ma co zaglądać. Po pierwsze jest to opisane strasznie niespójnie, po drugie używają innych słów. Np. Zamiast safe lock albo safelock jest używane słowo sejf. Beznadzieja.
* na niemieckim forum przeczytałem fajny sposób aktywacji/deaktywacji: wsiadamy do samochodu, zamykamy samochód z pilota.
Jeżeli drzwi od środka się nie dają otworzyć - safelock aktywny. Deaktywacja: otwieramy samochód z pilota, zamykamy z pilota i od razu jeszcze raz naciskamy zamykanie. Sekwencja na pilocie: open-close-close
Jeżeli samochód od środka się otworzy - safelock nieaktywny. Aktywacja przez dwukrotne naciśnięcie close na pilocie.

[ Dodano: 2019-03-04, 11:32 ]
Jeszcze jedna uwaga: w moim Allroad C7 nie wiem dlaczego odblokowanie safelock działa tylko na chwilę i potem się włącza samo nie wiem czemu. Następniego dnia znwou mam ostrzeżenie o safelock.
Instrukcja obsługi w tym względzie jest zupełnie nieprzydatna.
Damago

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga