Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] Skrzypienie na podszybiu

Wnętrze
krzychc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 15 cze 2012, 22:22
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: krzychc » 01 cze 2013, 12:17

ÂŻółty pisze:Zastosowałem patent martinolee czyli smar wd-40 bo silikonu w sprayu nie znalazłem i pomogło :mrgreen:
Odświeżę trochę temat skrzypień - wymieniłem szybę i mam ten sam problem, mi niestety użycie silikonu lub Wd40 między plastik i szybę nie pomogło :( . Jak odchylę deskę w prawym rogu od szyby, piski ustają - mam wrażenie, że problem jest od wewnętrznej strony szyby.

Awatar użytkownika
Patryk1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 185
Rejestracja: 17 wrz 2014, 20:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Patryk1981 » 17 wrz 2014, 20:10

Witam , panowie zakupiłem audice i mam problemik, mianowicie coś skrzypi w nawiewach na środku nad radiem ,na pierwszy rzut oka brzmi to jak zwarcie elektryczne ,trzaski strzelanie ,jak by silniczek miał jakiś problem elektryczny , klapy się otwierają i zamykają , jest to na postoju ,w czasie jazdy występuje sporadycznie ,bez znaczenia czy klima włączona czy nie ,na początku myślałem że to wentylator w radiu ,ale po wyjęciu radia okazało się że nie ma wentylatora , podszybie w moim przypadku odpada ,zanim napisałem posta szukałem w necie i tu na forum ale jestem chyba jedyny z tym problemem , wiecie może jak to naprawić ,do wczoraj latałem BMW i przybyłem z forum BMW , i na starcie zwracam się do Was o pomoc. :)

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 18 wrz 2014, 00:54

Patryk1981, może pod radiem... w panelu klimatronika jest mały wentylatorek, który zasysa powietrze na czujnik mierzący temperaturę wnętrza. Kiedy jest zabrudzony, lubi dać znać o sobie ;)
Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
Patryk1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 185
Rejestracja: 17 wrz 2014, 20:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Patryk1981 » 20 wrz 2014, 07:19

Tak , pomyślałem też o tym i wymontowałem radio i klimatronik, przedmuchałem kompresorem i nadal to samo ,to ewidentnie słychać w kratkach nawiewu nad radiem :(

miał ktoś taki przypadek ? lub słyszał o takim ?

[ Dodano: 2014-09-20, 07:19 ]
yaszczur pisze:Patryk1981, może pod radiem... w panelu klimatronika jest mały wentylatorek, który zasysa powietrze na czujnik mierzący temperaturę wnętrza. Kiedy jest zabrudzony, lubi dać znać o sobie ;)
a czy jest możliwe aby to przełącznik od świateł awaryjnych robił takie cyrki , bo dziś przysłuchałem się bardziej i już sam zgłupiałem , mam dwa problemy z tą audicą , te grające świerszcze i przepływka <wnerw>

edit ---- Dałem rade sam , okazał się to przełącznik świateł awaryjnych ,świrował ten przekaźnik od kierunków i to on robił te hałasy. Lecz podczas próby naprawy misja się nie powiodła i zepsułem go na amen. <rotfl>

tomiv6

Post autor: tomiv6 » 06 mar 2015, 19:19

witam Panowie i podepne sie pod temacik a mianowicie u mnie tez cos skrzypi ale tylko z prawej strony i tylko w tedy kiedy ruszam i musze obracac kierownica czy to w lewo czy tez w prawo, jak sadzicie moze tez byc to wina jakiegos plastiku czy cos gorszego :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga