Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

nie działające tylne glosniki. brak subwofera?

Car Audio
krzychc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 15 cze 2012, 22:22
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: krzychc » 03 mar 2015, 19:54

czarny2603 pisze:nie mam wogóle głośników w tylnych drzwiach
Możesz niedużym kosztem założyć, pasują 165mm. Jak nie masz większych wymagań, mogę sprawdzić czy mi gdzieś nie zostały oryginalne, chyba Nokia.

tomiv6

brak dzwieku w tylnych glosnikach

Post autor: tomiv6 » 06 mar 2015, 16:26

witam serdecznie mam pytanie Mariusz48 na zdjeciu przedstawiles wzmacniacz czy mam rozumiec ze to wzmacniacz od BOSSE ? bo jesli tak to cool ale u mnie i tak nie dzialaja glosniki w tylnych drzwiach.
Radio mam zamontowane od firmy Kenwood , a kable jakie byly przy radiu podeszly pod okablowanie od Audi, natomiast byl tam jeszcze jeden kabel ale z potrojnymi kostkami ale mniejszymi te kostki byly ze soba polaczone czy brak dzwieku w tylnych glosnikach moze byc powodem ze brak mi przejscowki w kablach od radia.
Pozdrawiam serdecznie

krzychc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 15 cze 2012, 22:22
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: krzychc » 06 mar 2015, 17:26

tomiv6, Mariusz48 napisał, że to nie Bose

tomiv6

Post autor: tomiv6 » 06 mar 2015, 18:18

krzychc wiec nie zostaje mi nic innego jak kupic przejsciowke kable i probowac, bo glosniki mam na pewno z tylu bo zagladalem dzis ehhhh tylko szkoda ze Audi nie ma uniwersalnych koncowek aby nie trzeba bylo przejsciowki no nic bede probowal, mam nadzieje ze kable w tyle nie sa gdzies uszkodzone.
Tak na marginesie moze wiesz do czego sa kable ktore sa polaczone trzema malymi kostkami

krzychc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 15 cze 2012, 22:22
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: krzychc » 06 mar 2015, 19:16

tomiv6, opis z jednej ze stron. Domyślam sie, że chodzi o mini iso C1, C2 i C3

Obrazek

tomiv6

Post autor: tomiv6 » 08 mar 2015, 20:21

Krzychc dzieki wielkie jutro pojade kupic i bede dzialal mam nadzieje ze bedzie ok <okok>

[ Dodano: 2015-03-08, 20:21 ]
krzychc witam serdecznie, mam jedno pytanko jeszcze nie zamowilem przejsciowek ale dzis zagladalem raz jeszcze pod radio, i mam pytanie w oryginalnych kablach glosnikowych ta brazowa kostka ma tylko 4 lub 5 kabli i to jest na przod i powiedz mi czy powinny tam byc tylko te 4 badz 5 kabli czy wiecej.
Czy musze ciagnac instalacje od tylnych glosnikow w drzwiach i kolejne pytanie jak wczesniej pisalem sa jeszcze 2 kostki jedna czerwona z pojedynczym kablem i do czego ona jest ? oraz jeszcze jedena wiazka zakonczona 3 kostkami polaczonymi ze soba i do czego ona jest? <mysli> bo obslogi radia w kierownicy nie posiadam wiec juz sam nie wiem co i jak.

Awatar użytkownika
CykCyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 15 gru 2014, 17:09
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Trzcińsko-Zdrój

Post autor: CykCyk » 08 mar 2015, 20:52

Najlepiej zrób zdjęcia kostek, co tam u Ciebie siedzi. Przerabiałem ostatnio temat podłączania oryginalnych głośników pod nieoryginalne radio Pioneera i zrobiłem tak, że gra przód, tył i sub w bagażniku bez żadnych przejściówek z allegro.
Masz w ogóle suba w bagażniku?

Jak zapodasz zdjęcia to może będę w stanie Ci pomóc.

[ Dodano: 2015-03-08, 20:52 ]
I jeżeli masz tego suba w bagażniku to zapodaj zdjęcie kostki do niego podłączonej, bo jak coś przy niej jest nagrzebane tak jak było u mnie to najlepiej będzie powrócić do ustawień oryginalnych .

tomiv6

Post autor: tomiv6 » 09 mar 2015, 18:41

CykCyk spoko jutro porobie zdjecia a sub jesli to sub jest jakas skrzynka w bagazniku z prawej strony i w nim lub w tym czyms jest podlaczona zdaje sie czerwona kostka a co do fotek postaram sie je jutro zaladowac, bo ostatnim razem jak probowalem to co chwile jakis blad mi wyskoczyl.
Cyk a jesli nie bedzie szlo ich wgrac to na wszelki wypadek podaj mi swoj email to posle ci na poczte ok ? <lol>

Awatar użytkownika
CykCyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 15 gru 2014, 17:09
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Trzcińsko-Zdrój

Post autor: CykCyk » 09 mar 2015, 18:50

Spróbuj wgrać tutaj, a jak się nie da to wyślij na damian.urban@o2.pl
Tak, ta skrzynka w bagażniku to sub, o ile przy tej czerwonej kostce nie jest nic pocięte to powinno być ok.

tomiv6

Post autor: tomiv6 » 10 mar 2015, 13:15

CykCyk postaram sie zaladowac fotki jak nie przejda wysylam na e-mail :)

Awatar użytkownika
CykCyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 15 gru 2014, 17:09
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Trzcińsko-Zdrój

Post autor: CykCyk » 10 mar 2015, 15:07

Zdjęcia, które dostałem na maila:

Obrazek
Obrazek
Wynika z nich, że masz całkiem fabryczną, nie grzebaną instalację.
Żeby grał tył masz kilka opcji.
A) Najłatwiejsza, czyli przejściówka z aledrogo.
B) Tak, żeby grało wszystko, czyli przód, tył i sub. Do tego będziesz musiał rozbić żółtą kostkę mini iso i przerobić na dwa kable RCA, które trzeba wpiąć w wejścia RCA w radiu, o ile takie posiadasz.
C)Najbardziej chyba inwazyjna, tak żeby grał tylko przód i tył. Do tego trzeba obciąć odpowiednie kable przy kostce od suba i pociągnięcie ich do brązowej kostki przy radiu, wtedy sub i wzmacniacz jest pomijany, a wszystkie głośniki grają bezpośrednio z radia. Tak było u mnie, ale przerobiłem na opcje B.


Jeżeli jesteś nadal zainteresowany przerabianiem w wersji B lub C to mogę Ci to jakoś rozpisać w wolnej chwili.

[ Dodano: 2015-03-10, 15:07 ]
Czerwona kostka jest najpewniej od telefonu.

tomiv6

Post autor: tomiv6 » 10 mar 2015, 16:21

CykCYk super nie ma problmu, interesuje mnie wersja A i oczywiscie B wiec jak bedziesz mial chwile to napisz co i jak i wyslij tu lub na e-mail to wydrukuje sobie i a co RCA to chyba mam nie zagladalem powiem szczerze bo nie sadzilem nawet ze cos takiego idzie zrobic. wiec jak cos to czekam na info od Ciebie :) i dzieki serdeczne <lol> <radocha>

Awatar użytkownika
CykCyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 15 gru 2014, 17:09
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Trzcińsko-Zdrój

Post autor: CykCyk » 10 mar 2015, 17:57

Upewnij się czy masz w tym radiu wyjścia na cinche, bo jak nie masz to wersja B odpada, ale raczej w każdym praktycznie radiu powinny takie być.

Jeżeli chodzi o przejściówki to nie miałem z nimi styczności, wygląda to tak:
Obrazek
I można kupić na przykład tu: klik

Nie wiem czy z taką przejściówką uruchamia się wzmacniacz w subie, czy tylko głośniki lecą sobie do radia i tyle.

Taki prosty rysunek jak przerobić samemu mini iso na cinch:
Obrazek

Od masy masz dwa biało brązowe kabelki.
Głośnik lewy to kabel biały
Głośnik prawy to kabel żółty
I zostaje jeszcze jeden biały, który trzeba podciągnąć do remote control, nie pomyl tych dwóch białych.

tomiv6

Post autor: tomiv6 » 10 mar 2015, 19:54

CykCyk to juz na pewno odpada bo radio ma tylko wejscia jak na foto widac wiec w tym momecie zostaje kupic przejsciowki , tak czy siak dzieki za pomoc jak kupie te kable i zamontuje dam znac bo wersja C odpada bo hmmm no nie znam sie na przerobkach a nie chce czegos spie..... <winko> <?nieg> <winko>

Awatar użytkownika
CykCyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 15 gru 2014, 17:09
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Trzcińsko-Zdrój

Post autor: CykCyk » 10 mar 2015, 20:00

Jeżeli radio nie ma nawet wyjścia na wzmacniacz to nie wiem czy nie lepiej zastanowić się nad zmianą radia, nawet fabryczne może okazać się lepsze.
No i do tego Kenwooda co masz potrzebujesz też separator antenowy, żeby stacji nie gubił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga