Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Szkoda a6 c6

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
qplanetq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:26
Lokalizacja: Szczecin

Szkoda a6 c6

Post autor: qplanetq » 01 mar 2015, 11:55

Witajcie koledzy.

Może ktoś miał podobną szkode jak ja . Ostatnio gościu wjechal mi na wstecznym w moja a6 2007r . Z bagażnika wystawaly mu deski ktore uszkodzily elementy takie jak uchwyt lampy lewej xenon, zderzak, atrapa przednia , delikatnie maska, chlodnica klimy uchwyt zderzaka . Likwidator szkody po zrobieniu zdjęć itp wycenił szkode na 3042zł kwota netto. Jak dla mnie to chyba za mała kwota . Maske wedlug niego kwalifikuje do naprawy... a co pozniej z wartoscia auta ? Przeciez auto nie bedzie juz tej wartosci co przed kolizja. Ubezpieczyciel to ERGO HESTIA

Po zdjeciu zderzaka i chlodnicy klimy zobaczylem ze ta dogniotla tez chlodnice cieczy oraz jest delikatnie pekniete wzmocnienie czołowe.

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 01 mar 2015, 14:56

Za tylny zderzak i klape (kompletna, jedynie bez szyby, ale lampy+ wnetrze) no i belke zderzaka z uniqa wzialem ponad 4tys euro (tyle, ze wszystko bylo poprzez kosztorys z DEKRA, szkoda wyrzadzona na terenie PL).

W tej sytuacji, jezeli ubezpieczalnia leci sobie w kulki, a wyliczenia to kpina, to albo niezalezny rzeczoznawca - ale raczej musztarda po obiedzie bo maja juz swoj 'lepszy' kosztorys, albo ASO i nie przejmowac sie niczym. Ci wstawia wszystko nowe, tam nikt nie bawi sie w naprawy(spawanie plastikow czy lutowanie chlodnic).

qplanetq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: qplanetq » 06 mar 2015, 13:50

Rzeczoznawca niezależny wycenił szkode na 8540zł brutto napisalem do nich niech sobie robia co chca jak będzie potrzeba spotkam sie z checia na rozprawie z nimi niech sie bujaja. Miałem ori części a oni policzyli mi po tanich zamiennikach i do tego roboczo godzina 50zł.... Zobaczy sie bo baranki i owieczki odpiszą , narazie czekamy:)

Awatar użytkownika
Maciek913
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 21 lut 2015, 18:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek913 » 08 mar 2015, 17:11

Większość ubezpieczycieli zaniża cenę szkody. To podstawa utrzymania się w tym fachu. Na szczęście mamy możliwość odwołania się od tej decyzji. Dzięki czemu takie chamstwo jak wypisane wyżej nie jest końcem świata.
A może ten koleś po prostu nie wiedział co robi ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga