Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AQD 2.8 193 KM] Delikatne falowanie obrotów na jałowym

Silniki benzynowe
tkamicki5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 16 wrz 2012, 10:33
Lokalizacja: wabrzezno

Post autor: tkamicki5 » 02 lut 2014, 12:19

no na banku1 masz za bogato widać odrazu i wyuczona korekta zapewne potem na wolnych robi karuzele jak xoslox napisał.nie wiem jak z regeneracją ale jak już wymiana to hany zielone(ew.czerwone) lub barracudy a reduktor to kme gold najlepiej,silver da rade ale na styk pewnie.i kompensacja odrazu jak juz bedzie dłubane.

Awatar użytkownika
xoslox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 758
Rejestracja: 28 sty 2012, 22:15
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: TOS

Post autor: xoslox » 02 lut 2014, 12:29

Zobacz jak ja sobie poradziłem z Valtekami itp: viewtopic.php?t=53152 Także nie jesteś jedyny, który ma wsadzone gó..o pod maskę ;)

Do tego poczytaj to: viewtopic.php?t=56145

Są tam cenne wskazówki odnośnie montażu i regulacji instalacji LPG ;)

A po skończonej robocie pokaż jak wyszło ;)

Jak masz zamiar jeździć tym autem dłużej, to te 2 alaski wymień lepiej na jednego GOLDA jak koledzy wyżej radzą...

Wtryski barracuda lub hany - lepsze z tych tańszych ;) I obowiązkowo pojedyncze a nie na listwie...

Matheo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 21 sie 2013, 21:18
Lokalizacja: Ełk/Gdańsk

Post autor: Matheo » 02 lut 2014, 13:49

bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi!
wygląda na to, że będzie trzeba jeszcze trochę grosza wyłożyć no i poszukać jakiegoś człowieka, który mi to ogarnie profi..
jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 02 lut 2014, 14:36

Matheo, _profil

dawid018
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 295
Rejestracja: 23 wrz 2013, 11:09
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: dawid018 » 02 lut 2014, 16:23

valteki jak są ok to chodzą bardzo cicho a jak już klepią to przelewają.przynajmniej moje tak chodziły.
ja zmieniłem na ACw01 BFC bo kasy na barakudy ani hany nie było i puki co nie narzekam ale mam je krótko.

Matheo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 21 sie 2013, 21:18
Lokalizacja: Ełk/Gdańsk

Post autor: Matheo » 17 lut 2014, 17:32

no więc z braku funduszy poszliśmy budżetowo. regeneracja valteków, kompensacja, nowe przewody od wtryskiwaczy, uszczelnione reduktory, strojenie w czasie jazdy i jest pięknie! auto chodzi równiutko, jedzie do 210 bez wspomagania się PB. brak błędów na silniku.
Czyli da się to to ogarnąć na alaskach i na valtekach :)

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 17 lut 2014, 22:06

Matheo pisze:Czyli da się to to ogarnąć na alaskach i na valtekach
Oczywiście że tak. Tylko zależy czego oczekujesz od instalacji. Bo valtek raczej nie jest wstanie odwzorować wtryskiwacza pb i zawsze leje jednakowo. No i po 10tys km warto sprawdzić, bo mogą kwalifikować się do ponownej regeneracji.

Matheo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 21 sie 2013, 21:18
Lokalizacja: Ełk/Gdańsk

Post autor: Matheo » 08 mar 2015, 09:34

Panowie temat powraca niczym bumerang :)
otóż alaski i valteki ponownie odmówiły posłuszeństwa i zostały wywalone. teraz instalacja praktycznie jak nowa, ale pozostał mały problem: auto faluje na jałowym delikatnie o 40 obr i tak jakby wypada zapłon, za równo na PB jak i LPG. Sporadycznie słabo odpala (zawsze za 1 razem, ale czasami muszę dłużej pokręcić albo dodać gazu).

Pytanie co może być problemem? Świece w tamtym roku wymienione, kable też. Może cewka? Czy źle ustawiony rozrząd może powodować takie problemy? Czy da się vagiem sprawdzić poprawność ustawienia rozrządu?

Pozdrawiam,
Mateusz!

[ Dodano: 2015-03-06, 20:15 ]
poczytałem trochę i zlogowałem grupy 90 i 93. mógłby ktoś rzucić okiem?

http://vaglog.pl/log_207327.html

ponadto spryskałem leciutko cewkę podczas pracy i pojawiały się na niej malutkie iskierki. czy to oznacza, że cewka odmawia posłuszeństwa?

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi!

[ Dodano: 2015-03-08, 09:34 ]
podmieniłem cewkę, jest praktycznie to samo. spryskałem tą drugą cewkę wieczorem i dalej iskry przeskakują. podejrzewam, iż problem będzie w kablach. spróbuję je podmienić na sprawne i zobaczymy co będzie się działo.

Dzisiaj rano poszedłem do auta z kompem, żeby sprawdzić czujniki temperatur. temp płynu chłodniczego 10st. w dolocie 12 st. po odpaleniu powolutku rosły, także chyba jest OK.

Zauważyłem jednak, że zaraz po odpaleniu śmierdzi benzyną i sondy szybko schodzą na -25%. Czy niesprawne przewody WN mogą powodować taką sytuację?

Awatar użytkownika
zediii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 05 maja 2014, 21:41
Imię: Marcin
Moje auto: Q7
Rocznik: 2007
Nadwozie: SUV
Silnik: 5.2 435KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Moszczanka

Post autor: zediii » 09 mar 2015, 22:45

Przyklejam się do tematu mój przypadek to nie falowanie a delikatne drżenie, jutro robie logi 032 i 033 na Pb jest to mniej wyczuwalne lecz na LPG trochę już bardziej.
Zrobione czyszczenie eżektora wymiana odmy długiej i krótkiej sprawdzenie układu dolotowego wymienione wężyki podciśnienia. Moje podejrzenie pada na nieszczelność albo pod kolektorem źle skręcone przy montażu LPG bądź nieszczelność na którymś wtrysku LPG.
Jakie jeszcze logi bądź bloki mam podać aby kolega XosloX wypowiedział się tak ładnie o mojej jednostce <okok> <okok> <okok>
Jutro siadam i robię logi
Co jeszcze kolego XosloX mam Ci podać ???
Pozdrawiam Marcin

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga