Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] instalacja nawigacji

Car Audio
Emis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 19 cze 2011, 22:08
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Emis » 10 sty 2012, 19:34

A czy jeżeli mam fis monochromatyczny to nie ma to nic do rzeczy i mogę kupić czytnik i te kabelki z linku i wszystko będzie grać?

fabiano82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 702
Rejestracja: 30 lip 2009, 01:30
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: fabiano82 » 11 sty 2012, 15:11

FIS nie ma nic do navi!!!
Wykonane mody Audi A6
-MMI high
-grill s line
-tylne lampy led
-navi
-ami
-zderzak 2009
-lampy LED 2010
-lusterka mat chrom
-zegary kolor FIS
-DAB
Plany
-tv

Awatar użytkownika
jacomix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 16 wrz 2009, 20:30
Lokalizacja: Małopolska - Kraków - Olkusz

Post autor: jacomix » 04 mar 2015, 11:04

tmr pisze:kable będą oki
antenka powinna być oki - zapytaj czy to smb napewno (kijowe zdjęcie wtyczki ;-) )
Własnie ze dvd navigacjon audi a6 c6 ma wejście fakra ,sbm spasuje ale oryginalnie jest fakra :)

karol_srem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 18 cze 2011, 18:35
Lokalizacja: śrem wlkp

Post autor: karol_srem » 05 cze 2015, 09:50

witam wszystkich to i ja sie podepne pod temat :) też chce u siebie załozyć NAVI bo fabrycznie moje auto jej nie poiada nie posiada też telefonu i bluetooth mam MMI 2G z kolorowym wyswietlaczem i teraz jest pytanko jakie częsci będe potrzbował??? z tego co czytam na forum to czytnik oraz antene znalazłem w necie coś takiego Obrazek Obrazek czy te dwie rzeczy bedą pasowały do mojego auta???? antena nie jest ori ale taka chyba nie musi byc prawda??? wiem ze potrzebne jest jeszcze okablowanie ale niemam pojecia czego dokładnie szukać prosze was o doradztwo w tej sprawie moz ejakiś link do konkretnej aukcji......

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 05 cze 2015, 10:11

karol_srem, czytnik i antena Ok <okok> potrzebujesz jeszcze to
http://vnsmedia.shoper.pl/pl/p/Kabel-NAV-MMI/156
Obrazek

karol_srem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 18 cze 2011, 18:35
Lokalizacja: śrem wlkp

Post autor: karol_srem » 05 cze 2015, 10:20

ahaaa czyli filozofi wielkiej niema raczej....:) teraz tylko gdzie sie tymi wtyczkami powpinać??? wiadomo że śwatłowód w navi a drugi jego koniec???? tamta wtyczka to pewnie zasilająca tak?? i tak samo wtyczkaw navi a końcówki tych kabelków gdzie wpiąć???

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 05 cze 2015, 10:44

karol_srem pisze:wiadomo że śwatłowód w navi a drugi jego koniec
urządzenia łączysz światłowodem szeregowo
karol_srem pisze:wtyczka to pewnie zasilająca tak??
tak zasilająca <okok> podłącz ją tak jak pozostałe wtyczki zasilające np. wzmacniacz.

karol_srem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 18 cze 2011, 18:35
Lokalizacja: śrem wlkp

Post autor: karol_srem » 05 cze 2015, 10:54

nierozumiem tego z tym swiatlowodem tzn jak szeregowo??? na jednym jego końcu jest wtyczka która wchodzi w navi a na drugim końcu niema nic jest tylko jakby taki "bolec" tak??? to jak i gdzie go wpiąć??? przy kablu zasilającym są trzy przwody widze jeden idzie na mase auta na czerwonym pisze +12v a więc stały plus a na tym trzecim pize K DIAGNOSE wiec gdzie nim wejsć???

gracyk75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 03 wrz 2013, 22:36
Lokalizacja: Cedzyna

Post autor: gracyk75 » 08 cze 2015, 13:22

karol_srem pisze:nierozumiem tego z tym swiatlowodem tzn jak szeregowo??? na jednym jego końcu jest wtyczka która wchodzi w navi a na drugim końcu niema nic jest tylko jakby taki "bolec" tak??? to jak i gdzie go wpiąć??? przy kablu zasilającym są trzy przwody widze jeden idzie na mase auta na czerwonym pisze +12v a więc stały plus a na tym trzecim pize K DIAGNOSE wiec gdzie nim wejsć???
Najłatwiej nawigację podpiąć do tunera radiowego. Wyjmujesz z tunera wtyk ze światłowodami, odczepiasz światłowód, którym wychodzi sygnał z tunera (są strzałki na wtyczce) i w wkładasz go do wyjścia we wtyczce do nawigacji. W miejsce wyjętego światłowodu w tunerze wkładasz ten światłowód, który miałeś z wtyczką od nawigacji.
Kable elektryczne podłączasz 1:1 z kablami od tunera, navi ciągnie tak mało prądu, że spokojnie będzie działać na jednym bezpieczniku z tunerem.

Lookash19
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 19 paź 2017, 20:46
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Lookash19 » 13 lut 2018, 20:16

koledzy ratujcie... posiadam Audi A6C6 z 2004roku, MMI 2G. Nie posiadałem fabrycznej nawigacji, a denerwują mnie GPSy montowane na szybach z których co jakiś czas się odklejają, dlatego postanowiłem rozbudować swoje Audi o ten bajer.
Zakupiłem napęd o numerze 4E0919887M, był to napęd nie pamiętam dokładnie ale z okolic drugiej połowy 2008roku. Ktoś pisał, żeby brać te nowsze bo mają poprawione kilka rzeczy wewnątrz.
Do tego kupiłem 2plytowy zestaw map na alledrogo.
Antena o symbolu 4F5035503G. Jako, że zarówno napęd jak i antena (choć antena miała 2gniazda) złączki byłby męskie dokupiłem przewód Fakra obustronnie żeński. Nawigacja się wgrała jednak nie wyszukuje sygnału. Zmieniam pomiedzy gniazdami anteny ale dalej nic się nie dzieje. Wyszukuje mnie gdzieś na terytorium Niemiec... I stoję w miejscu :). Może ktoś z Was miał taki problem albo wie coś na ten temat? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga