Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP] Brak piątego biegu

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Lachu109
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2014, 21:04
Lokalizacja: Złotów

[ TIP] Brak piątego biegu

Post autor: Lachu109 » 16 gru 2014, 21:17

Witam. Mam strasznie irytujący problem z moim A6 C5, mianowicie auto po rozpędzeniu nie wrzuca piątego biegu, piłuje się na czwórce a piątki jak nie było tak nie ma. Poza tym przy wrzucaniu R auto czasami szarpie, nie zawsze ale ma takie przebłyski. Jest to dość wyczuwalne gdyż szarpie całym autem. I ostatni problem jest taki że przy hamowaniu gdy auto redukuje biegi również czuć szarpnięcia, bardzo mnie to irytuje. Te problemy zaczęły się jakieś 2 tygodnie temu czyli z początkiem grudnia. Podłączałem go pod komputer, lecz nie wykazał żadnych błędów, moim zdaniem to może być wina oleju w skrzyni. Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 19 gru 2014, 20:34

A kiedy ostatni raz był wymieniany olej w skrzyni?
Nie masz przypadkiem przeciągania innych biegów - tylko 5 ?

Lachu109
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2014, 21:04
Lokalizacja: Złotów

Post autor: Lachu109 » 21 gru 2014, 20:24

Nie mogę określić kiedy był wymieniany bo nie dawno kupiłem to auto. No faktycznie lekko przeciąga

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 21 gru 2014, 22:59

Sprawdź błędy.
Jeżeli to usterka mechaniczna - nic nie powinno wyskoczyć.
Wymień olej - gdyby to nie pomogło, może się okazać iż tarczki już są zjechane i należałoby je wymienić.

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 21 gru 2014, 23:22

WSGarage pisze:Wymień olej - gdyby to nie pomogło, może się okazać iż tarczki już są zjechane i należałoby je wymienić.
Wydaje mi się, taka droga to ładowanie się w koszty - tutaj wymiana oleju już nic nie pomoże, doszukiwałbym się tutaj problemów w ciśnieniowym sterowaniu. Wymienimy olej, który dodatkowo umyje skrzynię i tylko jeszcze bardziej ją pogrążymy...

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 21 gru 2014, 23:48

Tak, masz racje. Po wymianie oleju będzie albo lepiej, albo gorzej. Nie wydaje mi się aby to zaszkodziło skrzyni - może jedynie wyraźnie wskazać już występującą usterkę.

Wolałbym wydać 300zł na wymianę oleju niż ryzykować kilka tysięcy u mechanika, który stwierdzi, że i tak trzeba wymieniać tarczki oraz połowę podzespołów, które mimo wszystko są sprawne. Czasami zwykła wymiana oleju wystarczy.

tomekkk1, sterowanie ciśnieniowe powinno wyskoczyć jako błąd - dlatego właśnie poprosiłem o ich sprawdzenie w pierwszej kolejności.

Może być również taka sytuacja iż sprzedający wiedział o tej usterce i próbował wymienić olej. Jeżeli po zdjęciu miski okaże się iż filtr był niedawno wymieniany ( zlany olej również o tym może świadczyć ) usterka może leżeć jednak po stronie skrzyni - tarczki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 22 gru 2014, 00:13

Spotkałem się kilkukrotnie np. z usterką zaworu sterującego bez komunikatu błędu... Co prawda tutaj on nie jest przyczyną, ale dopuszczam fakt że błąd może nie zostać zarejestrowany, bądź zarejestrowany błąd wskazujący na coś innego :)

Oczywiście zaczekajmy na diagnostykę VAG - bo bez tego to w szklanej kuli zabraknie pomysłów szybko <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga