Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem ze wspomaganiem, kierownica wariuje

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
trzesiu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2014, 12:34
Lokalizacja: Sanok

Problem ze wspomaganiem, kierownica wariuje

Post autor: trzesiu » 08 sie 2014, 20:19

Witam, mam taki problem , jestem świeżo po wymianie pompy wspomagania układ zalany płnem febi itp itd wszystko niby ok cacy pierwsze odpalenia i wspomaganie śmiga jak się patrzy. Ale gdy za jakiś czas wsiadłem do auta i pokręciłem kierownicą zaczęły dziać się cuda ,kierownica dziwnie przeskakuje raz chodzi ciężej a za chwilę super delikatnie ,po dokręceniu jej do oporu blokuje sie i nie odbija a najlepsze jest to że czasami sama potrafi się kręcić w lewą stronę aż do oporu. Pierwszy raz widzę takie cuda nie mam pojęcia co jest grane , Pomocy!! <zalamka>

[ Dodano: 2014-08-08, 20:19 ]
Siemka, temat do zamknęcia poradziłem sobie :) okazało sie ze do wymiany był zbiorniczek od płynu wspomagania, sitko w środku było zabite syfem kupiłem nowe za 40 zł i jak ręką odjął :) <radocha>

barman_pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 26 wrz 2014, 04:19
Imię: Krawiec
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: barman_pl » 29 lis 2014, 15:24

Odkopię temacik deczko żeby nie zakładać nowego ;)... Otóż również mam problem z kierownicą - rano jak samochód jest zimny kierownica "przeskakuje" w jedną stronę - widać dokładnie na poniższym filmie ;)... Po jakiś 5 minutach wszystko ustaje ;)... Wie ktoś jaka może być tego przyczyna ? :)



Pozdr.

gutek_cargo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2013, 11:46
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: gutek_cargo » 22 gru 2014, 05:21

Witajcie mam ten sam problem. Rano odpalam auto i cuda ale czasami. Dowiedziałem się że na maglownicy jest jakiś czujnik od stabilizowania kierownicy podczas jazdy, czyli jadąc wspomaganie słabnie by usztywnić kierownicę. Niby część tylko dostępna w serwisie i nie mała kasa. Ale jest obejście problemu można zrobić przeszczep z maglownicy mercedesa. Jak się dowiem coś więcej dam znać.
Było :Audi S6 C5 4.2 V8
Teraz :Audi S6 C6 5.2 V10

barman_pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 26 wrz 2014, 04:19
Imię: Krawiec
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: barman_pl » 23 gru 2014, 01:42

Czekam więc na info ;)... Chyba że można kupić używkę magiel, wyciągnąć czujnik i sprzedać używkę magiel bez czujnika - to też jakaś opcja <lol>

Pozdr.

Frugo_1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:17
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Post autor: Frugo_1 » 26 gru 2014, 21:31

Pewnie mówicie o czujniku/zaworze servotronic-a ale on ma wpływ na siłę wspomagania jest sterowany na podstawie odczytów prędkości (im szybciej jedziemy tym zawór jest bardziej zamknięty i słabsze jest wspomaganie), wątpię że to on może powodować efekt przeskakiwania kierownicy, chociaż może jednak :p najlepiej to sprawdzić wyciągając sterownik ( przekażnik) pod kierownica , wtedy zawór nie będzie miał wpływu na układ :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga