Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C6] Łączenie telefonu przez Bluetooth

Wnętrze
turboptys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2010, 21:19
Lokalizacja: Grójec

Post autor: turboptys » 19 wrz 2013, 12:43

Przywrócę temat remote SIM Access Profile.

W swojej A6C6 miałem moduł BT ze słuchawką w podłokietniku. Ponieważ tamten moduł nie chciał łączyć się z żadną inną słuchawką a tylko oryginalną Audi to pewien magik wymienił mi moduł BT na taki który łączy się z większością telefonów - w telefonie odnajduje mi ten moduł jako Audi UHV 3386. W sumie wszystko działa OK. Obecnie Galaxy SIII łączy się, ściąga sobie książkę kontaktów i wyświetla dzwoniące numery ale prawdziwe działanie SAP to takie kiedy w momencie połączenia się modułu BT z telefonem wbudowany telefon GSM w moduł przejmuje kartę SIM telefonu (zdalnie) i korzysta z zewnętrznej anteny umieszczonej na dachu samochodu.

Istotne jest to dla mnie ze względu na to, że w aucie są zamontowane szyby z powłoką metalizowaną przez co tracę zasięg nawet w centrum dużych miast. Korzystanie z SAP byłoby naprawdę super udogodnieniem ze względu na polepszenie zasięgu przez zewnętrzną antenę.

W swoim Galaxy SIII zainstalowałem nawet aplikacje które miałyby usprawnić komunikację SAP ale niestety na razie wszystko pozostaje bez zmian.

Czy może ktoś doświadczył czegoś w tym temacie?

akej

Post autor: akej » 18 lis 2014, 21:39

Witam
Proszę forumowiczów o pomoc. Do tej pory miałem połączenie przez bluetootn z iphonem 4 w moim Audi A6. Wszystko działało bez zarzutu, była widoczna książka kontaktów również. Od kilku dni nie mam książki kontaktów, nic w telefonie nie robiłem oraz samochodzie. Kasowałem telefon w MMI i przywracałem tel. do ustawień fabrycznych, telefon się paruje tylko nie widoczna jest książka kontaktów. Myślałem że coś jest nie tak z telefonem, ale kiedy sparowałem w innym audi wszystko działało, była widoczna również książka kontaktów, a więc nie była to wina telefonu. Natomiast by zobaczyć czy samochód jest ok, sparowałem nokię i również wszystko było ok. także bluetooth też jest ok.
Także nie wiem co to może być, że w konkretnym samochodzie i z konkretnym telefonem połączenie jest, tylko brak książki kontaktów, która wcześniej była widoczna. Może ktoś się spotkał z taka sytuacją ?
Proszę o info.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cancer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 05 cze 2009, 21:25
Imię: Wiesław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Cancer » 19 lis 2014, 09:52

Spróbuj zresetować MMI. Może przez kilkakrotne próby parowania telefonu sterownik BT załapał jakiś błąd. Jak masz możliwość podłączenia pod komputer, to możesz sprawdzić błędy. Resetowanie przywróci wartości fabryczne, ale błąd może zostać, jeśli permanentny, to może mieć wpływ na ustawienia.

akej

Post autor: akej » 24 lis 2014, 20:41

Witam
Dziękuję za podpowiedź. Tak też zrobiłem, tzn. zresetowałem MMI poprzez naciśnięcie
3 przycisków, ale to nic nie pomogło. Kompa miałem tez nie dawno podpiętego na przeglądzie i błędy jak były to na pewno zostały skasowane. Ale dziś miałem dostęp do takiego samego jak mam iphona 4 którego normalnie sparowałem z audi i wszystko było ok, czyli w samochodzie jest wszystko ok, czyli niby mój iphon 4 szwankuje. By to sprawdzić spróbowałem swój iphon 4 sparować z innym audi i normalnie go połączyłem i wszystko było ok. Czyli telefon też jest ok. A tym samym o co tu biega ? W obu przypadkach telefon paruję z audi, tylko w jednym nie wyświetla mi kontaktów, a o to mi chodzi.
Może ktoś się spotkał z taka sytuacją ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga