Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Montaż wideorejestratora

Elektryka
WeronikaH
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2014, 10:16
Lokalizacja: Gliwice

Montaż wideorejestratora

Post autor: WeronikaH » 20 lis 2014, 10:23

Witam.

Mam pytanie do męskiej części forum, tzw. złotych rączek ;)
Planuje zakup wideorejestratora i zastanawiam się nad montażem tego urządzenia, tak żeby to ładnie wyglądało w moim zamochodzie. Chodzi o to, żeby przewód nie latał i nie wisiał, a żeby był gdzieś schowany. Jak to zrobić?

Co do wideorejestratora to będzie to taki model www.ferguson-digital.eu/pl/rejestratory-samochodowe/464-ferguson-eye-drive-shd100.html, ponieważ został mi polecony pocztą pantoflową przez znajomego, który zna się na temacie.

Jak takie rzeczy najlepiej się montuje?

michal_bst
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal_bst » 20 lis 2014, 10:43

Pytanie - gdzie chcesz zamocować wideo rejestrator i czy uchwyt trzymający rejestrator ma być na stałe zamocowany?

Jeśli blisko kokpitu to kabel można puścić pod kokpitem i wynieść go na górę przez kratkę nawiewu na szybę.

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 20 lis 2014, 12:57

a ja się pytam po co chcesz montować przenośny rejestrator skoro ma być to montaż estetyczny ?? nie lepiej wpakować dwie kamerki w obudowę lusterka??dwie to minimum i nikt nawet tego nie zauważy że masz <lol>
a jeżeli nadal się upierasz na przenośny to najlepszym miejscem jest montaż za lusterkiem wstecznym po jego prawej stronie,bo przy kokpicie nie masz widoku z pola przy obrysie pojazdu a to chyba najważniejsze jest :)

co do samego wyboru modelu nie wypowiadam się bo nie miałem go w rękach i nie widziałem filmów ze stop klatkami (z jakiej odległości da się odczytać numery rejestracyjne) czy z nocnej jazdy ;p
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

DominikDuda
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2014, 10:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: DominikDuda » 20 lis 2014, 13:55

Sama chcesz to montować? Poważnie? Jeśli ma to dobrze wyglądać, to nie jest to takie proste, trzeba parę rzeczy zdemontować :). Widzę, że jesteś z Gliwic, wiec mieszkamy w sumie nie daleko, jeśli chcesz to pomogę. Akurat takiego Fergusona już montowałem, więc nie powinno być problemu. W sumie to bardzo dobry wiedeorejestrator, nagrywał w super jakości i miał sporo bajerów. Natomiast opcja jaką zaproponował krzysiekjx1 z kamerkami w obudowie lusterka też jest niezła. Jak będziesz potrzebowała pomocy to odezwij się PW.

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 20 lis 2014, 14:17

co do tego rejestratora się nie wypowiem bo nie wiem ale te są bardzo dobre ale koszty nie małe...
Xblitz Black Bird, G1WH
montaż: najlepiej pod/za lusterkiem wstecznym, dobrze by było żeby kabel zasilający był odpowiednio długi (jeżeli taki nie jest to możesz iść np do gości co naprawiają telefony i niech ci przelutują kabelek na dłuższy), kabelek wciskasz w podsufitkę nad szybą nad lusterkiem, ciągniesz go w ten sposób w prawo na słupek i w dół do schowka, i tu jest najtrudniejsza część zadania bo dobrze jest wykręcić schowek żeby kabelek pociągnąć tak aby wszedł od słupka do schowka i był nie widoczny. tam jak chciała użytkować urządzenie wystarczy otworzyć schowek, wyjąć wtyk i wsadzić do gniazda zapalniczki i gotowe. nie ma się co bać że kabel się przytnie po zamknięciu schowka. i najlepiej jest zacząć montaż od schowka bo łatwiej jest przeciągnąć mały wtyk który potem podłączymy do rejestratora niż tą końcówkę zasilacza...

WeronikaH
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2014, 10:16
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: WeronikaH » 21 lis 2014, 19:04

Dzięki panowie za informacje.
Wiedzę, że sprawa nie będzie taka błaha... chyba muszę jednak skorzystać z jakiegoś warsztatu :(
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Michałł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1028
Rejestracja: 07 lis 2008, 20:13
Imię: Michał
Moje auto: Q5
Rocznik: 2014
Nadwozie: Van
Silnik: 2.0TDI CAHB 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michałł » 22 lis 2014, 17:52

krzysiekjx1 pisze:co do samego wyboru modelu nie wypowiadam się bo nie miałem go w rękach i nie widziałem filmów ze stop klatkami (z jakiej odległości da się odczytać numery rejestracyjne) czy z nocnej jazdy


Polexam DOD LS460W istna poezja i w dzien i w noxy ;) xena zaporowa ale jakie funkxje...

http://www.nais.net.pl/pl_PL/p/Kamera-r ... -Exmor/338

obejrzyjsie filmiki a jak bedzie trzeba wrzuxe swoje :)

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 22 lis 2014, 20:00

Michałł pisze:Polexam DOD LS460W
zgadzam się w 100%, jak narazie lepszego nie spotkałem. sam nie mam ale miałem możliwość obsługiwania. ale te co podałem wcześniej są tańsze a aż tak bardzo nie odbiegają jakością nagrań od tego.

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 23 lis 2014, 20:10

krzysiek-lex pisze:
Michałł pisze:Polexam DOD LS460W
zgadzam się w 100%, jak narazie lepszego nie spotkałem. sam nie mam ale miałem możliwość obsługiwania. ale te co podałem wcześniej są tańsze a aż tak bardzo nie odbiegają jakością nagrań od tego.
ja używam LS330W (18miesięcy już służy) i może nie ma wodotrysków ale swoją role spełnia przez 24h,natomiast mając na uwadze że za DODa trzeba przepłacić jako alternatywę rozważałbym G1WH już wcześniej wymieniany lub Redar04 (może i wyszło już coś nowszego technologicznie ale wrzucam to co znam )
P.S. śmiało mogę rekomendować natomiast w/w dystrybutora DODa jako solidnego sprzedawce i nawet w problematycznych sytuacjach nie chowa głowy w piasek :]

co do samego wyboru ? nie z oszczędności wybrałem model bez GPSu :) nie potrzebuje zbierać dowodów przeciwko sobie w postaci zapisu prędkości na nagraniu ;p
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

Awatar użytkownika
Michałł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1028
Rejestracja: 07 lis 2008, 20:13
Imię: Michał
Moje auto: Q5
Rocznik: 2014
Nadwozie: Van
Silnik: 2.0TDI CAHB 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michałł » 23 lis 2014, 21:12

krzysiekjx1, a bez przesady jak xi ktoś przyładuje w tyłek to wiadomo kiedy xzłowiek hamuje i z jaką prędkością jechał :) DOD jest idealny !

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 23 lis 2014, 22:36

Michałł pisze:krzysiekjx1, a bez przesady jak xi ktoś przyładuje w tyłek to wiadomo kiedy xzłowiek hamuje i z jaką prędkością jechał :) DOD jest idealny !
jakoś głównie wymuszenia się zdarzają i pod tym kątem mam DODa a najechania z tyłu nie budzą tak moich jak i władzy wątpliwości :]
na szczęście nie uczestniczę ..... ale gdyby
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocureq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 278
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq » 24 lis 2014, 07:47

Jakośćtego DODa jest faktycznie dobra. Sam chcę kiedyś kupić do siebie wideorejestrator, tylko się zastanawiam, czy taki przyklejany na szybę, czy może lepiej coś zabudowanego na stałe (nie kusi "przechodniów") i z większą ilością kamer (tył, może boki z lusterek?).

Co sądzicie?

Znacie jakieś rejestratory zabudowywane na stałe które warto polecić?

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 24 lis 2014, 15:46

Kocureq pisze:Jakośćtego DODa jest faktycznie dobra. Sam chcę kiedyś kupić do siebie wideorejestrator, tylko się zastanawiam, czy taki przyklejany na szybę, czy może lepiej coś zabudowanego na stałe (nie kusi "przechodniów") i z większą ilością kamer (tył, może boki z lusterek?).

Co sądzicie?

Znacie jakieś rejestratory zabudowywane na stałe które warto polecić?
nie ma czegoś takiego ;p kupujesz rejestrator wielokanałowy + dysk + kamery i dalej to już kwestia własnej wyobraźni (miałem kiedyś link do strony profesjonalnie uzbrojonego auta ale wcięło mi to ....)
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

coca-cola
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 01 maja 2011, 22:45
Lokalizacja: Szkocja UK

Post autor: coca-cola » 06 gru 2014, 21:39

Mam zamiar kupić sobie kamerkę. Co sądzicie o tej kamerce G1WH? Trochę czytałem o niej i zdarzają się podróby. Czy ta jest oryginalna http://www.ebay.co.uk/itm/G1WH-1080P-Fu ... 4871a29ef4 Pozdrawiam
Gdy sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :D

miś

Post autor: miś » 06 gru 2014, 21:48

nie bierz z Novatekiem poszukaj z Ambarella jest drozszy ale dużo lepszy

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga