Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Słabe ogrzewanie na ciepłym silniku.

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Słabe ogrzewanie na ciepłym silniku.

Post autor: Micklbn » 23 lis 2014, 21:02

Witam, Panowie mam taki problem zdarzyło mi się to dzisiaj podczas dłuższej trasy, zawsze przy takiej temperaturze za oknem jak teraz mam ustawione 23 stopnie z nawiewu przedniego i to mi spokojnie grzeje cały samochod. Dzisiaj też tak miałem połowe trasy przejechałem i nagle grzanie osłabło, przestawiłem na 24.5C to jeszcze jako tako grzało ale później już i to nie wystarczyło. Pomyślałem że może nagrzewnica poszła ale dywaniki są suche nic się nie dzieje, sprawdziałem płyn chłodzący, nie ma go jakoś maksimum ale jak odkręce korek to widać go w pojemniku (sprawdzałem na wyłączonym silniku). Odstawiłem samochod i po 2 godzinach znowu w trase, zauważyłem że jak był zimny silnik 0C temp. wody to leciało ciepłe powietrze z nawiewu tak jak wcześniej, jak tylko temperatura wody podnosiła się podczas jazdy nawiew słabł jak stanęło na 90C powietrze z nawiewu chłodne. Więc możliwe że ma to coś wspólnego z plynem, tylko pytanie o co chodzi? Czy może układ jest zapowietrzony?chociaż sam z siebie chyba by się nie zapowietrzył, a może termostat? Macie jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 23 lis 2014, 23:13

Możesz opisywać normlane zjawisko, że po jakimś czasie z nawiewu leci słabiej i chłodniejsze powietrze, wnętrze ma już jakąś temp i nie trzeba kotłować na maxa jak zaraz po uruchomieniu auta.
Spróbuj jak będziesz miał wątpliwości ustaw temp na HI - wtedy nie ma znaczenia jaką temp odczytuje czujnik w kabinie, wali na maxa ciepłym.

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 24 lis 2014, 03:29

Raczej tp jednak jakiś problem, nigdy tak szybko nawiew się nie ochladzal, a tutaj tylko temp. 90c i już chłodniej zresztą jak jezdze nim codziennie to od razu zauważyłem różnice, poza tym jeżeli by tak bylo to przy ochłodzenie w kabinie znowu mógłbym nagrzac. :/
Ostatnio zmieniony 24 lis 2014, 09:14 przez Micklbn, łącznie zmieniany 1 raz.

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 24 lis 2014, 09:10

Może czujnik temperatury w Climatroniku ci padać.

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 24 lis 2014, 17:28

Ale dziwne ze ochladza się dopiero jak woda zaczyna się grzac, tak jakby samochód potrzebował więcej wody do chłodzenia silnika i mniej wody idzie do grzanie w kabinie, ale nie wiem za co się zabrać

[ Dodano: 2014-11-24, 17:28 ]
Teraz sprawa wygląda tak, wymieniłem filtr kabinowy i ogrzewanie wróciło tylko przy ciepłym nawiewie spada temperatura wody do 80 stopni, czy to może być termostat?

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 25 lis 2014, 08:48

może być termostat. sprawdź jak zachowuje się temperatura podczas postoju a jak podczas szybszej jazdy. jeśli podczas jazdy spada poniżej 90 a na postoju będzie się trzymała to termostat do wymiany. aby być pewnym w 100% możesz sprawdzić temperaturę na vagu czy pokrywa się z tą na zegarach. wtedy wykluczysz wadliwie działający czujnik

Ganimedes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 25 cze 2014, 12:29
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Ganimedes » 25 lis 2014, 11:10

W moim wykonaniu jest to termostat nie utrzymuje temperatury wolnej się nagrzewa przy 28stC(ust. klimatronika) w aucie jest coś tam ciepło jak w korku stoi się temperatura na trasie 60 stC w mieście 70stC przy stałej jeździe co gorsze termostat jest pomiędzy rolkami rozrządu z tego co się orientuję :[

Krzysiek6012
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2011, 12:06
Lokalizacja: Bliżyn

Post autor: Krzysiek6012 » 25 lis 2014, 12:04

dobrze się orientujesz Ganimedes ale z tego co wiem to jeśli trzyma temp. to nie termostat

Ganimedes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 25 cze 2014, 12:29
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Ganimedes » 25 lis 2014, 12:23

hm czyli czujnik? Muszę po pracy na wężykach to sprawdzić z tego co wiem jakiś powinien robić się gorący albo jakoś tak to było.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 25 lis 2014, 15:15

aby zdiagnozować czujnik najlepiej podłączyć vaga i porównać temperaturę na kompie i na zegarach, powinna się pokrywać. spróbuj też zagrzać auto na postoju, po skończonej jeździe zostaw niech jeszcze trochę popracuje, w końcu powinna temperatura dobić do 90 stopni bo motor nie jest chłodzony pędem powietrza. jeśli tak się stanie a potem podczas jazdy kiedy pęd powietrza zacznie chłodzić płyn w chłodnicy i temperatura spadnie to na pewno termostat

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 26 lis 2014, 20:37

Ok Panowie u mnie się rozwiązało. Wymieniłem głupi filtr kabinowy i grzanie na 23s wróciło tak jak było, z początku temperatura wody była 80c ale już jest ok tzn. grzeje się do 90c i stoi (póki co) nie jeździłem jeszcze jakoś w dłuższej trasie tylko tyle co po mieście więc to jeszcze jest do sprawdzenia, ale ciepły nawiew wrócił od razu po wymianie filtra. Dziwna sprawa bo ten filtr to można powiedzieć tylko jakieś płótno do niczego nie podpięte, dodatkowo nawiew zepsuł mi sie nagle, ale tak czy siak już jest ok, na przyszłość dla innych - sprawdzcie kabinówkę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga