Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] audi concert chorus problem z glosnoscia rozwiazanie

Car Audio
rokob33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 326
Rejestracja: 15 maja 2010, 14:09
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łódż

[A6 C5] audi concert chorus problem z glosnoscia rozwiazanie

Post autor: rokob33 » 18 lis 2014, 21:28

Witam kolegow znany wszystkim problem z regulacja glosnosci w radyjkach audi concert i chorus ktory objawia sie ryczeniem radia na maksa lub jego sciszeniem , co bylo przyczyna zapelnienia pamieci procesora motoroli zostal rozwiazany, po dlugich poszukiwaniach w moim radiu audi concert znalazl sie adapter ,ktory calkowicie niweluje powstajacy problem ,minusem chociaz mysle ze nieznacznym jest fakt iz pozbywamy sie mechanizmu odtwarzania kaset ,ale chyba juz nikomu nie jest to potrzebne,elektronik ktory opracowal i stworzyl adapter oferuje rowniez na zyczenie dodatkowe gniazdo aux,wbudowanie modulu bluetooth do lacznosci z telefonem. z racji tego ze nie jestem z lutownica za pan brat moje radio wyslalem do zamontowania adaptera do pomyslodawcy,ale dla kolegow majacych pojecie w tym temacie nie bedzie tez problemem zamontowanie takiego urzadzenia samodzielnie ,przy okazji w moim radiu zostal zregenerowany impulsator(galka glosnosci,ktory zuzyty powoduje tez nieznaczne skoki glosnosci)) oraz odswiezone styki wszystkich przyciskow,pisze o tym bo wiem po sobie jakie bylo wnerwiajace korzystanie z radia z zapelniona pamiecia procesora , zanim znalazlem rozwiazanie i jezeli ktos chce sie pozbyc tej wady piszcie na priv podam namiar,nie podaje go publicznie zeby nie posadzono mnie o jakas reklame chyba ze forumowicze beda sobie tego zyczyc to upublicznie te namiary.Mam nadzieje ,ze dzieki tym informacjom inni nie straca tyle czasu co ja zanim znalazlem rozwiazanie :] a i jeszcze informacja wszystkie funkcje dzialaja jak w orginale +sterowanie zmieniarka ,nie wiem jak jest tylko ze sterowaniem z kierownicy bo u siebie takiej nie mam

Awatar użytkownika
maro_stg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 25 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: maro_stg » 19 lis 2014, 22:41

... pamiętam jakie to było wkurzające z tym pokrętłem i wymieniłem radio na sprawne

a jaki koszt takiej przeróbki?
audiczek było wiele a obecnie jest:
Chrysler 300c 5,7 V8 05r

rokob33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 326
Rejestracja: 15 maja 2010, 14:09
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łódż

Post autor: rokob33 » 19 lis 2014, 23:02

maro_stg pisze:... pamiętam jakie to było wkurzające z tym pokrętłem i wymieniłem radio na sprawne

a jaki koszt takiej przeróbki?
to zalezy od wybranej opcji oraz czy z montazem czy bez ,takze mysle ,ze cene najlepiej dogadywac juz z nim bezposrednio , jak bedzie ktos chcial podam kontakt ,fachowiec jest z Jasła

serwig
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2010, 01:38
Lokalizacja: bytom

Post autor: serwig » 20 lis 2014, 05:34

Witam też miałem taki problem z radiem jedyna myśl to wymienić procesor ale niestety tych już brak. znalazłem fachowca w Jaworznie koszt 70 zł wszystko działa jak powinno z kasetami też problemu nie ma.byłem osobiście 40 min poczekałem i znowu wszystko działa ,wspominał że naprawia też wyświetlacze.Jak ktoś chętny to mogę podać namiary

shofer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2014, 21:02
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: shofer » 22 lis 2014, 22:08

ja bym poprosił o namiary, mam ten sam problem :/

djmaly
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 21 maja 2014, 09:18
Lokalizacja: Żary

Post autor: djmaly » 01 sty 2015, 17:04

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu. Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów montował może u siebie w radiach taki o to adapter do naprawy głośności?

http://www.programatory.com/index.php?p ... raz-chorus

Pytam, ponieważ mam u siebie zamontowany taki adapter od listopada i mimo to mam z radiem dwa małe problemy. Więc chciałem zasięgnąć opinii innych użytkowników aby rozwiązać mój problem.

Pozdrawiam.

rokob33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 326
Rejestracja: 15 maja 2010, 14:09
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łódż

Post autor: rokob33 » 01 sty 2015, 18:41

djmaly pisze:Witam, nie chcę zakładać nowego tematu. Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów montował może u siebie w radiach taki o to adapter do naprawy głośności?

http://www.programatory.com/index.php?p ... raz-chorus

Pytam, ponieważ mam u siebie zamontowany taki adapter od listopada i mimo to mam z radiem dwa małe problemy. Więc chciałem zasięgnąć opinii innych użytkowników aby rozwiązać mój problem.

Pozdraiam.
jakie masz problemy przy tym adapterze?

djmaly
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 21 maja 2014, 09:18
Lokalizacja: Żary

Post autor: djmaly » 01 sty 2015, 20:14

Pierwszy to taki że czasem mogę tylko podgłośnić do pewnej wartości później już nie chce albo też jak szybko obracam potencjometrem to po woli reaguje. Jak wyłączę radio i włączę to już działa ok. Obstawiam że enkoder do regeneracji lub wymiany. Ale ten drugi problem jest bardziej dokuczliwy. Gdy jestem w trasie i słucham radia około godziny i zachodzi potrzeba ściszenia to kręcę ściszając radio do pewnej wartości i nagle ścisza całkowicie. Wystarczy o jeden skok przekręcić potencjometr aby podgłośnić i radio gra normalnie i mogę podgłośnić do woli, kręcę z powrotem aby ściszyć i gdy jestem na podobnym poziomie głośności co wcześniej ścisza całkowicie. Ten próg całkowitego ściszenia zależy od tego na jakim poziomie słuchałem obecnie przez co najmniej 10min radia. Tak wygląda jakby coś się nagrzewało i jest ten próg wyciszenia całkowitego od pewnego poziomu głośności. I tu właśnie nie wiem czy to ten adapter czy jakieś peryferia radia. Mam nadzieję że opisałem to dość zrozumiale.

rokob33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 326
Rejestracja: 15 maja 2010, 14:09
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łódż

Post autor: rokob33 » 01 sty 2015, 20:57

djmaly pisze:Pierwszy to taki że czasem mogę tylko podgłośnić do pewnej wartości później już nie chce albo też jak szybko obracam potencjometrem to po woli reaguje. Jak wyłączę radio i włączę to już działa ok. Obstawiam że enkoder do regeneracji lub wymiany. Ale ten drugi problem jest bardziej dokuczliwy. Gdy jestem w trasie i słucham radia około godziny i zachodzi potrzeba ściszenia to kręcę ściszając radio do pewnej wartości i nagle ścisza całkowicie. Wystarczy o jeden skok przekręcić potencjometr aby podgłośnić i radio gra normalnie i mogę podgłośnić do woli, kręcę z powrotem aby ściszyć i gdy jestem na podobnym poziomie głośności co wcześniej ścisza całkowicie. Ten próg całkowitego ściszenia zależy od tego na jakim poziomie słuchałem obecnie przez co najmniej 10min radia. Tak wygląda jakby coś się nagrzewało i jest ten próg wyciszenia całkowitego od pewnego poziomu głośności. I tu właśnie nie wiem czy to ten adapter czy jakieś peryferia radia. Mam nadzieję że opisałem to dość zrozumiale.
moim zdaniem to nie wina enkodera ja mam wymieniony bo czasem juz przeskakiwal z glosnoscia czy to w gore czy w dol ale nigdy nie bylo takich objawow obstawialbym raczej adapter bo to on przejal funkcje sterowania glosnoscia ja na swoim adapterze o ktorym pisalem na poczatku tego watku nie mam problemow
jak nie uda sie rozwiazac problemu i j ak bedziesz chcial dam nr.telefonu do osoby ktora zrobila adapter taki jak w moim radiu i moze ci pomoc w tej sprawie to elektronik znajacy te radia i na pewno zdiagnozuje przyczyne

djmaly
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 21 maja 2014, 09:18
Lokalizacja: Żary

Post autor: djmaly » 01 sty 2015, 22:48

Byłbym wdzięczny za namiary do konkretnej osoby. Nie chcę wymieniać radia na nie oryginalne, tylko w planach jest zakup adaptera zmieniarki na USB/SD/AUX/BT. Może ta osoba coś więcej mi podpowie, skontaktuje się jeszcze z osobą od której kupowałem adapter może coś podpowie.

rokob33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 326
Rejestracja: 15 maja 2010, 14:09
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łódż

Post autor: rokob33 » 01 sty 2015, 23:30

djmaly pisze:Byłbym wdzięczny za namiary do konkretnej osoby. Nie chcę wymieniać radia na nie oryginalne, tylko w planach jest zakup adaptera zmieniarki na USB/SD/AUX/BT. Może ta osoba coś więcej mi podpowie, skontaktuje się jeszcze z osobą od której kupowałem adapter może coś podpowie.
wyslalem ci wszystko na priv

igor0111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 05 paź 2013, 21:33
Lokalizacja: Żory

Post autor: igor0111 » 15 sty 2015, 18:33

Witam,
nie wiesz czy ten fachowiec naprawia również Chorusa? Noszę się właśnie z zamiarem wymiany na nieoryginalne, bo wskakujący dźwięk na maxa to jedno, a brak możliwości podłączenia zewnętrznego sprzętu o drugie. Pośli mi proszę namiary na PW. Dzięki
Uważam, że jak mam audi to jestem lepszy :)

rokob33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 326
Rejestracja: 15 maja 2010, 14:09
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łódż

Post autor: rokob33 » 15 sty 2015, 20:23

igor0111 pisze:Witam,
nie wiesz czy ten fachowiec naprawia również Chorusa? Noszę się właśnie z zamiarem wymiany na nieoryginalne, bo wskakujący dźwięk na maxa to jedno, a brak możliwości podłączenia zewnętrznego sprzętu o drugie. Pośli mi proszę namiary na PW. Dzięki
wyslalem maila jak odpisze dam ci znac czy pomoze

igor0111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 05 paź 2013, 21:33
Lokalizacja: Żory

Post autor: igor0111 » 15 sty 2015, 21:57

Wielkie dzięki
widziałbym to tak: działający poprawnie potencjometr + wyjście na: usb i aux ładnie zamontowane w schowku :) Chyba już nic więcej mi nie potrzeba :)
Uważam, że jak mam audi to jestem lepszy :)

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 15 sty 2015, 22:15

djmaly, Ja dziś znajomemu lutowałem taki adapter i objawy miał podobne jak Ty. Koniec końców dałem za wygraną. Sam miałem też problem w lipcu i zamontowałem do swojego concerta ten sam adapter który dzisiaj lutowałem do chorusa- u mnie działa a u kumpla działa jak u Ciebie-czyli trochę lipa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga