Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ARJ 2.4 165 KM] Prawdopodobny wyciek z napinacza wałków gło

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Dżaga_Nike
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 09 lut 2012, 18:59
Lokalizacja: Łódź

[ARJ 2.4 165 KM] Prawdopodobny wyciek z napinacza wałków gło

Post autor: Dżaga_Nike » 21 lis 2014, 19:14

Cześć.
Problem na pewno wszystkim dobrze znany, a mianowicie smród palonego oleju który kapie sobie z głowicy na wydech. I niby wszystko by było wszystko O.K. auto u mechanika wymiana uszczelki pod pokrywą i co?? i po dwóch dniach znów smród.

Znów warsztat i panowie mi na to, iż nie to nie uszczelka pokrywy tylko olej się zbiera przy napinaczu i wycieka spod takiego półksiężyca.
Diagnoza-słabo uszczelniony napinacz i że trzeba zdjąć przód, rozrząd, wałki, napinacz - uszczelnić i poskładać koszt około 700 PLN. F**k.

Moje pytanie brzmi czy da się zdjąć napinacz bez zdejmowania rozrządu, podobno można ustawić wałki na punkty, i zdjąć wałek który jest napędzany łańcuszkiem z napinacza, a tego napędzanego rozrządem nie trzeba ruszać. Chciałbym tylko upewnić się czy aby nie szukają frajera by skroić trochę kasy, a jeśli by się dało tak tą operację przeprowadzić to dałbym sobie sam z tym radę, a ich bym wyśmiał i zmienił mechaników.
Ride Or Die

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 21 lis 2014, 19:21

Ktoś ostatnio wrzucał taki link: http://a6c5.blogspot.com/2013/02/uszcze ... zelka.html jak widać rozrządu nie rozbierał :)

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 21 lis 2014, 19:27

bendzji mnie uprzedził o chwilkę :) chcą cię pewnie naciągnąć, sam wymieniałem u siebie te uszczelki ( jak miałem jeszcze a6) i można co widać na załączonym obrazku

Dżaga_Nike
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 09 lut 2012, 18:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Dżaga_Nike » 21 lis 2014, 21:08

No dziękuję Wam serdecznie koledzy, nie dość że człowiek po kilka razy jeździ do partaczy to jeszcze kit próbują człowiekowi wcisnąć. :[
Ride Or Die

golfik1980
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 13 wrz 2013, 08:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: golfik1980 » 21 lis 2014, 21:50

potwierdzam mi tez powiedzieli że trzeba rozrząd rozpinać bo tak prawidłowo się robi, ja sobie sam wymieniłem półksiężyc i metalową pod nastawnikiem, dodatkowo taki" kapsel " na wałku i uszczelki pod pokrywą wszystko kupiłem w aso i mam spokój.

Pozdrawiam Artur.

Awatar użytkownika
THC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 31 mar 2014, 15:06
Lokalizacja: Łęczna

Post autor: THC » 22 lis 2014, 09:55

Wymieniamy można powiedzieć 3 elementy:
1. uszczelkę pod pokrywą
2. półksiężyce od nastawnika wałka rozrządu (gąbka)
3. brok- zaślepka z tyłu silnika od strony grodzi

Najczęściej właśnie ludzie wymieniają tylko uszczelkę pod klawiaturą i myślą że to już po sprawie. A właśnie tym brokiem z tyłu silnika sączy się olej na kolektor wydechowy i bardzo ładnie się spala. Stąd ten smród i czasami jak kiedyś u mnie kłęby dymu.
Wymiany tych trzech rzeczy spokojnie można zrobić samemu w domu bez niczyjej pomocy.

Proponowałbym przed lub po złożeniu wszystkiego sprawdzić drożność wszystkich przewodów (odm) a w szczególności EŻEKTORA, gdyż jego niedrożność właśnie powoduje nieszczelności silnika. Gdzieś jest opisane jak sprawny powinien być drożny.

_pączek_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 20 lut 2013, 15:39
Lokalizacja: beskidy

Post autor: _pączek_ » 22 lis 2014, 17:41

największy problem jest z umieszczeniem tego półkisiężyca-strasznie tam ciasno,w dodatku nic nie widać a trzeba go wsunąć w takie wcięcie

jakubczyk_7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 508
Rejestracja: 12 wrz 2013, 15:31
Imię: Jakyb
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Czerwin

Post autor: jakubczyk_7 » 22 lis 2014, 18:49

dwa dni temu wymieniałem to u siebie. Jest ciasno ale wykonalne. Po prawej stronie ( pasażer ) zdemontuj sobie filtr powietrza i dostęp jest dużo lepszy. Ten półksiężyc to nie jest tak trudno wymienić, więcej problemu jest z tą metalową uszczelką pod nastawnik. Ale zanim wymienisz te pierdoły to koniecznie drożność wszystkich odm i ezektora sprawdź. Jest też gdzieś fotostory zrobine , możesz sprawdzić sobie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga