Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] wahacze wytrzymałość, kto kiedy i za ile.

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
grze
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2014, 12:43
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: grze » 03 cze 2014, 19:31

u mnie w A4 te MeyleHD wytrzymały 15tyś km czyli nie warto. Jak nie ma dużych luzów to lepiej poczekać i wymienić zużyte elementy na coś dobrego Lem... lub TRW <okok>

tiger30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 11 lis 2013, 00:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: tiger30 » 04 cze 2014, 01:05

Najlepiej zakładać TRW. W tej chwili problemem jest znalezienie oryginalnego LEMa.
Co do tańszych wystarczy zobaczyć odlewy. Prawie wszystko to samo. Jeden wytwórca ale kilka firm konfekcjonujących. Dlatego na większości oznaczenia nie są wypukłe. Kiedys w Intercarsie porównywałem wahacz Ruville i inny podobnej jakości. Miały identyczne uszkodzenie matrycy co było widoczne na odlewie. Ruville miało oznaczenia nabijane, ten drugi drukowane. Ogólnie to samo tylko Ruville troche droższy.
W Allroadzie jeszcze zawieszenia nie robiłem. Wcześniej w A8 TRW wytrzymały 90 tys km i bez wyczuwalnych luzów auto sprzedałem. Ogólnie zrobić raz ale na dobrych częściach z potwierdzonego źródła i można zapomnieć o zawieszeniu na bardzo długi czas.

krzychc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 15 cze 2012, 22:22
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: krzychc » 01 paź 2014, 22:33

Na allegro znalazłem wahacze niemieckiej Firmy DACHSTEIN, przy których jest opis "WAHACZE WZMACNIANE !!! Prezentowana część została ulepszona konstrukcyjnie dzięki czemu sworznie nie ulegają szybkiemu wybiciu. Sworzeń wprasowany w teflonową tulejkę i zabezpieczony metalową miseczką zapewniającą większą wytrzymałość na wybicie,a nie PLASTIKOWE-starego typu,które nie sprawdziły się podczas eksploatacji."

Czy ktoś miał do czynienia z tymi rzekomo wzmacnianymi wahaczami, czy to wzmocnienie to tylko marketingowy bełkot? Rozumiem, że po cenie niewiele można się spodziewać.

vikus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 482
Rejestracja: 31 sie 2009, 20:48
Imię: Wiktor
Moje auto: Q7
Rocznik: 2009
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: vikus » 02 paź 2014, 09:33

Ludzie dajcie sobie spokój z tymi pseudowahaczami na 10kkm. Jakość ich to loteria i 0 powtarzalności. Jako tako chodzi to w A4 na zwykłym zawieszeniu ale w A6 nie ma bytu.

Równolegle zakładałem u siebie w A6 LMO i u teścia w A4 jakiś kager i u mnie po 30kkm są jak nowe a u teścia cała symfonia. Ja zapłaciłem 2x drożej ( w hurtowni w wawce prawie na połowę jak w IC) ale przejadę 3x tyle co mój teść a może i więcej. Moje LMO fabryczne wytrzymało 260kkm, padły tuleje bo sworznie choć lekko chodziły nie miały luzów.

Pozdr

_pączek_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 20 lut 2013, 15:39
Lokalizacja: beskidy

Post autor: _pączek_ » 02 paź 2014, 18:51

krzychc pisze:wahacze niemieckiej Firmy DACHSTEIN
odpuść sobie,chcesz coś tańszego to próbuj MSa

Busiu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2014, 19:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Busiu » 05 paź 2014, 14:25

Witam,
Niedawno stałem przed podobnym dylematem jak wy koledzy. Miałem do wymiany górne wahacze, reszta była już w podejrzanym stanie, podjąłem decyzję o wymianie całości. Zamówiłem Ruville (w zaufanym sklepie mówili, że najwiecej schodzi i nie ma problemu cena 950 zł.). Poczytałem na forum o rożnych firmach i doszedłem do wniosku, że jednak zamontuję LMO (1650 zł). Większość komentarzy na temat zamienników była podzielona pomiędzy pozytywne i negatywne. Jak podliczyłem sobie koszt zwalania zalej przedniej zawieszki to stwierdziłem, że w czasie zwróci mi się LMO. Mam nadzieję, że opłaci mi się to podejście. Co do wahaczy bez wytłoczeń sprawdziłem u siebie i napisy są wytłoczone, zeszlifowaniu znaczek 0000.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7156
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 05 paź 2014, 21:20

Jakbyś zmieniał sam ( jedyny koszt to kontrola zbieżności ) to uważam że można zaryzykować tańsze np. Master Sport ( koszt około 520 zł )

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 06 paź 2014, 23:40

ja swego czasu tez zaryzykowalem i zakupilem zawieszenie MS, poki co, od zamontowania przejechalem 25tys. i juz myslalem, ze ktorys wahacz gorny umarl bo strasznie zaczelo cos sie tluc, ale po wizycie u mechanika specjalizacja vag okazuje sie, ze zawieszenie igielka - no poza troszke zuzytym jednym laczniku stabilizatora.
jak sie pytalem co warto zamontowac to odparl, ze wszystko jedno, wszystkie sa takie same.

cacek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:22
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: cacek66 » 08 paź 2014, 19:42

u mnie master sporty były 4 lata zrobione ok 70 tys. po wawie i okolicach(nie polecam zakładać końcówek drążków u mnie wytrzymały 2 miesiące). Wymieniałem sam także zaryzykowałem. Zaczynał skrzypieć 1 dolny wahacz że aż wstyd jeździć było (luzu nie było) 2 górne były do wymiany i banan z lewej strony. Wymieniłem cały komplet na srl za całe 470 z wysyłką(oczywiście końcówek nie wymieniałem mam trw i to już 5 lat zakładane z kompletem ms) <lol> i zobaczymy ile to wytrzyma - wybór padł na srl do testów. Jak już ktoś pisał najważniejsze to dobrze zamontować - czyli zgodnie ze sztuka. <okok>
Lepiej mieć Parkinsona i ... trochę wylać
niż Alzheimera i ... zapomnieć się napić !

Awatar użytkownika
herbu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 18 paź 2011, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: herbu » 27 paź 2014, 16:41

Master Sport - sam się nad tym zastanawiam, bo i na forum Passata, raczej mają pozytywne opinie. Przynajmniej stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry

Gintek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2014, 19:25
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Gintek » 20 lis 2014, 06:47

Witam czy ktoś może się wypowiedzieć na temat sprzedawcy entercars czy sprzedawane przez niego wahacze LMO są na 100% orginalne

Awatar użytkownika
Weso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 83
Rejestracja: 08 gru 2009, 00:23
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Weso » 20 lis 2014, 21:38

to sprzedawca allegro? ile woła za zestaw wahaczy??? teraz ori z okolicach 1500-1600 powinien kosztować:)
Najlepsze części, oleje Premium w najlepszych cenach. www.expressparts.pl 888-530-456 gg: 3543322

Gintek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2014, 19:25
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Gintek » 21 lis 2014, 06:42

Tak zgadza się sprzedaje on na allegro i woła za to nie całe 1500zł. Ktoś jeździ może na wahaczach kamoka bo pytałem w paru miejscowych sklepach i mówili że kamoka dobrze schodzi i nie ma reklamacji a gwarancję dają na dwa lata. I już sam nie wiem co wybrać jestem bardziej skłonny do LMO ale czy one wytrzymają chociaż dwa razy tyle niż np. te kamoki bo za jeden komplet LMO można kupić dwa zestawy kamoki .

Awatar użytkownika
maro_stg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 25 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: maro_stg » 21 lis 2014, 10:42

Gintek pisze:Tak zgadza się sprzedaje on na allegro i woła za to nie całe 1500zł. Ktoś jeździ może na wahaczach kamoka bo pytałem w paru miejscowych sklepach i mówili że kamoka dobrze schodzi i nie ma reklamacji a gwarancję dają na dwa lata. I już sam nie wiem co wybrać jestem bardziej skłonny do LMO ale czy one wytrzymają chociaż dwa razy tyle niż np. te kamoki bo za jeden komplet LMO można kupić dwa zestawy kamoki .
ta kamoka to jest kiepskiej jakości, więc nie polecam, natomiast z tańszych zestawów Master Sport jest ok albo z bardzo dobrych właśnie LMO ale z pewnego zródła
Jak miałem jeszcze audi to powiem szczerze wolałem wymienić co dwa lata Master Sport( jakieś 80 tys km mi starczyły na feldze 17") niż kupować niepewne(co do oryginalności) LMO
audiczek było wiele a obecnie jest:
Chrysler 300c 5,7 V8 05r

elemenateur
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 11 maja 2012, 12:30
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: elemenateur » 21 lis 2014, 11:12

O nie ... znowu master sport :) OK
Ale spróbujcie również zestawów lub części Hiszpańskiej firmy RTS, tańsze niż LEM a też całkiem dobre jakościowo :)

Pozdrówka

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga