Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Słabe oświetlenie drogi Audi A5 w porównaniu do A6 C6

Nadwozie
ODPOWIEDZ
kris_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2010, 00:37
Lokalizacja: WLKP/Krefeld DE

Słabe oświetlenie drogi Audi A5 w porównaniu do A6 C6

Post autor: kris_m » 19 lis 2014, 09:00

Witam, mam takie pytanie, posiadam audi a6 c6 z lampami od rs6 oraz od jakiegoś roku audi a5 sportback 2010 r. W obu zamontowane reflektory bi-xenon. Jednak kiedy jadę a6 mam wrażenie jak bym jechał w dzień natomiast w a5 światła świecą znacznie słabiej. Najlepiej różnicę widać na autostradzie w nocy. Poprostu w a5 mam wrażenie że świecą znacznie niżej mimo iż ustawiane były w serwisie, wymieniłem także zarniki na nowe oryginalne. Teraz moje pytanie czy jest może jakaś różnica w wielkości soczewek w a5 i a6, czy może spowodowane jest to tym że a5tka jest znacznie niższa. Nawet jadąc na światłach drogowych w nocy w a6 można zauważy że tworzy sie swego rodzaju tunel który oświetla korony drzew jadąc przez las. W a5 słup światła na drogowych jest znacznie niższy.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 19 lis 2014, 09:45

kris_m pisze: Poprostu w a5 mam wrażenie że świecą znacznie niżej mimo iż ustawiane były w serwisie
Serwis ustawia wg. urządzeń... jak mnie ustawili, to też wyraźnie widziałem granicę światłocienia... wystarczy podnieść snop światła na śrubach (imbus) i masz problem z głowy... tylko zrób to przy jakiejś ścianie, na równym podłożu i przy różnych odległościach... i testuj. Ja w ten sposób ustawiłem swoje światła, bo nie po to mam bixenony, aby widzieć gorzej, niż na zwykłych żarówkach...

kris_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2010, 00:37
Lokalizacja: WLKP/Krefeld DE

Post autor: kris_m » 20 lis 2014, 13:55

Ok dzięki za radę spróbuję z tym trochę powalczyć.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 20 lis 2014, 15:20

kris_m, w razie czego pytaj... zrobię jak coś w wolnym czasie zdjęcia jak będzie potrzeba... ale raczej dasz sobie radę...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga