Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] przygotowanie układu chłodzenia do zimy

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
KissEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 10 lis 2011, 23:36
Lokalizacja: Zabrze

[A6 C5] przygotowanie układu chłodzenia do zimy

Post autor: KissEK » 31 paź 2014, 21:47

Cześć, jestem przy wymianie płynu chłodniczego przed zimą. Zakupiłem koncentrat febi G12 po dobrej cenie (znajomy w sklepie moto :DD).
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was ma sprawdzone sposoby na płukanie układu chłodzenia, jakieś środki konkretne i jak je stosować. Doczytałem żeby zrobić mieszankę octu spożywczego z wodą. Pojeździć 4/5 dni i potem zlać wszystko i przepłukać cały układ dużą ilością wody, a dopiero potem zalać właściwe chłodziwo.
Do tej pory zalewałem często gęsto zwykłej wody więc pewnie chłodnica jak i cały układ dostał nieźle po dupie. Jak było ciepło to co 4/5 dni musiałem dolewać z litr płynu. Nie potrafiłem zlokalizować żadnego przecieku, olej sprawdzany systematycznie jest czysty i go nie przybywa. Teraz gddy jest chłodniej nie dolewam ani kropli, czy ktoś potrafi wytłumaczyć to bądź miał coś podobnego?
I jak wygląda sprawa z proszkami/płynami do uszczelniania układów. Warto? Jakieś sprawdzone?
pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 31 paź 2014, 23:01

nie bawił bym się wodą z octem tylko użył odpowiedniego do tego celu środka, jest tego sporo i na pewno coś wybierzesz, co do uszczelniaczy to na pewno odradzam bo potrafią narobić więcej szkody niż pożytku, jak zapcha nagrzewnicę to jej już nie udrożnisz.
jeśli lałeś wodę to ona bardzo szybko odparowuje i dlatego nie znalazłeś wycieku, po płynie zostaje biały nalot w miejscu wycieku i po tym można go zlokalizować.
z temperaturą masz wszystko ok? może przy wyższych temperaturach mocniej się grzał i rosło mocno ciśnienie w układzie stąd ubytki płynu

Awatar użytkownika
herbu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 18 paź 2011, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: herbu » 01 lis 2014, 11:24

Ocet na pewno ma właściwości odkamieniające. Jeśli jeździłeś na wodzie, to z pewnością trochę się go odłożyło w chłodnicy. I ocet może się sprawdzić, ale nie wiem jak on wpływa na elementy gumowe

KissEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 10 lis 2011, 23:36
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: KissEK » 02 lis 2014, 10:03

dobra to poszukam środka do czyszczenia układu, chyba będzie lepsze niż domatorskie środki ;)
z temperaturą mam wszystko w porządku, od zawsze ;) Tylko się robi ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym, bo gdy odkręcam korek to jest ujście tego powietrza (charakterystyczne psssst ;) )

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga