Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Problem z webasto wyłącza się

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 05 gru 2013, 19:35

slaby pisze:Masz ori webasto ??
Tak ori. I jako webasto to działa super, tylko dymi na początku(czytałem na forach i to niby ma tak dymić na starcie). Byłem w aucie teraz i mam opcje dogrzewacz ustawioną na auto. Dodam, że również mam soft 5150 z PL językiem, który sam wgrywałem jakieś parę miesięcy temu

Awatar użytkownika
marek_gnd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:37
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdańśki

Post autor: marek_gnd » 07 gru 2013, 14:22

To że dymi to normalne, ale jeśli dymi mocno na siwo (biało jak kto woli) to kwalifikuje się doczyszczenia, ew. palnik do wymiany. Z tego co wiem to vw/audi montuje webasta firmy Eberspacher. Często demontowałem 2 letnie webasta, które musiały być oddawane do czyszczenia czy wymiany palnika właśnie. Co prawda były to webasta montowane w żurawiach hydraulicznych ale zasada działania jest taka sama.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 07 gru 2013, 17:59

A do czego służy ta opcja :

Obrazek

Jak ją załączę to na zegarach mruga taka ikonka :

Obrazek

Po włączeniu tego nic się dzieje. Ani głośniej wentylacja nie chodzi ani żadne inne dÂźwięki nowe... :)

Awatar użytkownika
mnichu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2012, 13:53
Lokalizacja: TKA - świetokrzyskie

Post autor: mnichu » 07 gru 2013, 21:19

To w awaryjnych sytuacjach :) np. puszczasz bąka i nie chcesz aby się rozprzestrzenił :D Włączasz... i go "wciąga" <rotfl>


A powaznie.... nie wiem ale Twoje auto bardzo mi się podoba. Szczególnie dzwięk tłumników :)

pozdrawiam

ps. Czy biorąc dziś pod uwagę nakład pracy i $$$ jaki włożyłes w auto... to czy nie wybrałbyś jakiegoś innego modelu ? np A8 D3 ?? (pytam bo mam dylemat A6 vs A8 )
Passat 3BG 1.9 TDI 205KM / 467NM

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 07 gru 2013, 21:26

mnichu, Jak dobrze pójdzie to niebawem będzie A5 ;). A co do wyboru A6 vs A8 hmm, A8 podoba mi się strasznie ale wtedy jak kupowałem auto nie było nic konkretnego w moim przedziale cenowym.

krzysiekis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 23 lip 2012, 20:23
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: krzysiekis » 26 sty 2014, 13:08

Ma ktoś może instrukcję obsługi webasto do a6 c6 2005r., 3,0TDi, bo robi co chce.

Awatar użytkownika
Paulo3535
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, 15:19
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Paulo3535 » 29 sty 2014, 22:11

KL4K50N,
To jest opcja przewietrzania samochodu. Latem jak jest gorąco, możesz sobie to ustawić na daną godzinę i włączy się nawiew w samochodzie.
Mam VCDSa i słabo go znam, ale jak ktoś potrzebuje, służę pomocą :P
ELSA i ETKA 7.0 też się znajdzie.

marek85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 11 sie 2012, 21:22
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: marek85 » 28 wrz 2014, 02:44

Mam podobny problem, auto mam od kilku miesięcy i wczoraj chcialem przetestować webasto, wiec tak: Z pilota i z nastawnika czasowego pracuje bez problemu, ale gdy chce go zalaczyc z mmi bez włączonego silnika to cos tam niby sie zalacza ale po chwili cisza, ale gdy załączam go z mmi przy załączonym silniku to chodzi normalnie. Tak ma być?

[ Dodano: 2014-09-28, 02:44 ]
Jeszcze jedno pytanie z innej beczki, czy webasto dogrzewa również silnik czy tylko kabinę? Chodzi mi tu o dwie sytuacje 1 - na postoju (Np po zaliczeniu pilotem lub z programatora), 2 podczas jazdy. Nie mialem jeszcze okazji przetestować tego bajeru w zimie bo auto mam dopiero od kwietnia

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga