Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] ÂŚwieci ABS i miga wykrzyknik

Elektryka
ODPOWIEDZ
marcin..a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 11 lip 2010, 12:22
Lokalizacja: Łuków

[A6 C4] ÂŚwieci ABS i miga wykrzyknik

Post autor: marcin..a6 » 17 cze 2011, 19:52

Od kilku dni mam taki problem, że nie regularnie w czasie jazdy wyświetla mi się kontrolka ABS i miga równocześnie kontrolka z wykrzyknikiem. Problem znika jak przekręcę z powrotem stacyjkę stacyjkę.Czytałem podobny temat, ale to było w C5.
Czy to wina sterownika ABS?

toom_ek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2011, 22:48
Lokalizacja: PL

Post autor: toom_ek » 18 cze 2011, 22:13

sprawdź poziom płynu hamulcowego.
toom_ek

Jacobe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2011, 21:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Jacobe » 28 cze 2011, 01:29

Podejrzewam że stało się coś z przodu z czujnikiem ABS który jest zamontowany w piaście. Możliwe że przesunął się i obciera, albo kabelek który dochodzi do czujnika się przetarł. To sprawdził bym na początku ; ]

Awatar użytkownika
Skubi1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2011, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Skubi1987 » 04 lip 2011, 19:15

Witam mam podobny problem byłem już na podpięciu i nie może nawiązać połączenia z kompem gdzie może być problem???? <mysli>

Copywriter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 07 lip 2011, 23:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Copywriter » 08 lip 2011, 23:00

Przerabiałem ten motyw u siebie w A4. Prawdopodobnie któryś z czujników ABS - u mnie był przetarty kabel od czujnika w lewym przednim kole. Mechanior przy wymianie klocków nie wpiął kabla od czujnika w mocowanie i obtarł się przez koło.

storm85-85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:20
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: storm85-85 » 09 lip 2011, 19:42

Proponuję tak... Najważniejsze to zdiagnozować który czujnik wywala błąd - podpięcie pod kompa to najlepsze wyjście - będziesz wiedział gdzie szukać przyczyny. Jak masz możliwość to podepnij pod kompa i sprawdź który czujnik wywali błąd, będziesz miał 4 razy mniej roboty :) jak się dowiesz który czujnik. Jak już będziesz wiedział to proponuję np. jesli jest to przedni lewy - zamień go z prawym i podepnij pod kompa jak pokaże że teraz prawy to czujnik masz walnięty i tak na odwrót jeśli prawy wywaliło wsadź na lewą i zobacz czy wywali lewą stronę. Z tylnymi koła tak samo jeśli pokaże że tylni czujnik - pozamieniaj stronami. Uwaga: na przedniej osi i na tylniej osi są inne czujniki, jeśli zamieniasz to tylko stronami, nie osiami - z tylnej osi na przód nigdy i na odwrót.
Jeśli nie możesz połączyć się z absem to proponuję sprawdzić sterownik ten pod siedzeniem tylnim, czy nie jest niedopięty... może klamra nie zaskoczyła na zatrzask i na dziurach nie łączy. albo jest walnięty. Albo nie łączy na pompie abs, zobacz czy klamra jest wpięta na pompie - to jest to ustrojstwo na wysokości zbiorniczka od płynu wspomagania zaraz obok niego wychodzą z niego takie metalowe 4 rurki, jest tam wtyczka wypnij psiknij wd poczekaj aż odparuje być może zaśniedziałe.
Czasami pomaga wyjęcie czujnika z piasty (uwaga bo może być zapieczony i ciężko wychodzi - a można go zepsuć - psik psik jakimś penetratorem i odczekać) jak się uda wyjąć przetrzyj go szmatką z tego syfu wd40 mu nie zaszkodzi. Wciśnij go dobrze (dobre rozwiązanie gumowy młotek tylko delikatnie i z umiarem :) i zobacz czy dalej wywala. Ale na początek sprawdź na kompie co pokazuje :) bo przyczyn może być wiele. Kabel może też od czujnika do pompy jest gdzieś walnięty

derbyking1988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 26 sty 2014, 15:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: derbyking1988 » 21 wrz 2014, 09:21

Witam. Ja mam podobny problem jak koledzy z tym tylko ze mo zapala sie abs i kontrolka z wykrzyknikiem tylko i wyłacznie jak wyjade na autostrade i jade jakis czas z rowna predkoscia powyzej 120 km . bo takto po miescie moge jezdzic itd po trasach jakis zwykłych tez koło 120 km i nic a na autostradzie sie włacza abs i wykrzyknik.
PO pierwszym razie jak tak mi sie stało zrobiłęm test komputerowy i wyskoczył bład
różnica predkosci obrotowej kół. a ostanim razm jak tak sie stało podpiołem pod kompa i zadnego błedu. dodam jeszcze ze za pierwszym razem jak miałęm ten bład to okazało sie ze ma czujnik abs wywaliło smar z osłony przegubu bo za słabo opaska była zacisnieta. wszytko wymyte suche itd i dalej problem na autostradzie. Ma ktos pomysł na to??

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga