Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AEL 2.5 140 KM] czujnik oleju

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
jano04
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:06
Lokalizacja: Olsztyn

[ AEL 2.5 140 KM] czujnik oleju

Post autor: jano04 » 14 wrz 2014, 20:54

Witam . Mój problem polega na tym że co jakiś czas na wyświetlaczu AC wyświetla mi się czerwona oliwiarka wraz z trzema sygnałami dżwiękowymi nie ma reguły kiedy raz przejade 600km ciągiem i nic a czasem 30km i zapali się ,olej nowy filtry nowe. Myślę ze to czujnik tylko nie wiem który i gdzie się znajduje.

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 14 wrz 2014, 21:03

może tylko elektryka ? nie powiem ci dokładnie który jest który bo nie przerabiałem tego ale jeden masz pod Vacu na bloku i drugi także bo wodne są na głowicy (wypnij pojedynczo i wybadasz )
stykając do masy (silnik nie pracuje ,kluczyk włączony ) bedziesz gasił kontrolkę ciśnienia oleju
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

kuki6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 29 lip 2010, 11:57
Lokalizacja: G-ce/śląskie

Post autor: kuki6 » 14 gru 2014, 20:37

mam dokładnie taki sam problem, tylko silnik 115KM. Co jakiś czas zapala mi się ta lampka, prawie nie jeżdżę przez to, czekam aż mechanik będzie miał czas. Zauważyłem, ze jak zjeżdżałem z dużego krawężnika to się zapaliła, podobnie zapaliła się tez na rondzie, przy zwiększonej sile odśrodkowej działające na pojazd (stan oleju prawie maks, wręcz za dużo bo na początku dolałem myśląc że jest za mało - uprzedzając pytania o stan oleju).

Biorąc pod uwagę powyższe, czy to może być kwestia przewodu czujnika? czy to 1-przewodowy czujnik, więc raczej z kablami będzie dobrze a wymienić na próbę sam czujnik?
4ever3dom

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga