Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zamiana głosników i podpięcie tylnych.

Car Audio
ODPOWIEDZ
mati0034
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2014, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Zamiana głosników i podpięcie tylnych.

Post autor: mati0034 » 27 sie 2014, 13:06

Witam.
Otóż niedawno nabyłem nowy nabytek. Miałem dwa do wyboru lecz postawiłem na ten, który ma nowszy silnik niż auto. Kosztem tego nie kupiłem audi z systemem BOSE. Pare dni temu odkryłem, że nie grają mi tylne głośniki... No okej pomyślałem, może są odpięte bo gościu wymieniał poszycie drzwi. Ale dosyć to mnie nurtowało i wyjąłem zaślepkę i co? PUSTO. Sam byłem zaskoczony. Panowie i teraz pytanie, czy fabrycznie będą się tam znajdować kable do podpięcia głośników? ( bo nie chciałbym rozbierać całych drzwi, żeby to sprawdzić, lecz i tak pewnie będzie taka konieczność aby tam coś zamontować) Jeżeli tak to jeszcze inne pytanie, chciałbym od razu wymienić wszystkie głośniki na coś lepszego. + sub. Oczywiście nie w jakiś wielkich pieniądzach. Chodzi o jakość a nie o moc. Budżet około 1k. Jakieś propozycje?


PS. Teraz grają mi tylko 4 przednie głośniki bo te zaślepki co znajdują się pośrodku są także puste...
Ostatnio zmieniony 27 sie 2014, 13:24 przez mati0034, łącznie zmieniany 3 razy.

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 28 sie 2014, 18:26

co do kabli to o ile audiczka nie była oryginalnie wyposażona w tylne głośniki ( co się zdarza ) to okablowania nie będzie. Moja również miała w tylnych drzwiach czarne zaślepki wewnątrz i ciągnąłem całe okablowanie+okablowanie do ori suba. Jest trochę roboty, ale przy odrobinie cierpliwości dasz radę.

mati0034
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2014, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mati0034 » 28 sie 2014, 23:22

atlas1977 pisze:co do kabli to o ile audiczka nie była oryginalnie wyposażona w tylne głośniki ( co się zdarza ) to okablowania nie będzie. Moja również miała w tylnych drzwiach czarne zaślepki wewnątrz i ciągnąłem całe okablowanie+okablowanie do ori suba. Jest trochę roboty, ale przy odrobinie cierpliwości dasz radę.
Wielkie Dzięki ! W moim przypadku to i suba musze dokupić bo mój ubogi jest w takie rzeczy związane z muzyką.
A tak z ciekawości, ile wyniósł Cie koszt?

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 28 sie 2014, 23:31

Panowie o jakim modelu a6 jest mowa <mysli> bo jeśli c6 to suby są w drzwiach.

mati0034
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2014, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mati0034 » 28 sie 2014, 23:45

daniel1997 pisze:Panowie o jakim modelu a6 jest mowa <mysli> bo jeśli c6 to suby są w drzwiach.
a6 c6 z 05. Tzn ja nie orientuje się zbyt w audicach. To pierwsza. Dlatego kompletnie zielony jestem. Szczególnie z tym MMI to już wgl nie wspomnę, będzie mała zabawa aby to przerobić. Fajna sprawa ale gdy się nie kombinuje.
Czyli co zrobić, kupić głośniki i podpiąć do suba, którego zamontuje w bagażniku?

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 29 sie 2014, 07:29

mati0034 pisze:
daniel1997 pisze:Panowie o jakim modelu a6 jest mowa <mysli> bo jeśli c6 to suby są w drzwiach.
a6 c6 z 05. Tzn ja nie orientuje się zbyt w audicach. To pierwsza. Dlatego kompletnie zielony jestem. Szczególnie z tym MMI to już wgl nie wspomnę, będzie mała zabawa aby to przerobić. Fajna sprawa ale gdy się nie kombinuje.
Czyli co zrobić, kupić głośniki i podpiąć do suba, którego zamontuje w bagażniku?
Podejrzewam, ze skoro nie masz glosnikow z tylu to masz najbiedniejsza z mozliwych wersji wzmacniacza.... wiec...
pozostaje - kupienie kompletu bose i zalozenie ( i tak i tak musisz dociagnac kable... i rozebrac pol auta)
zalozenie ask (j.w.)

Wymiane przednich glosnikow na aftermarket + subwoofer do bagaznika - przerobka wzmacniacza ktory masz pod ten cel (wyprowadzenie sygnaku do sterowania zewnetrznym wzmacniaczem), albo montaz urzadzanka w stylu audio out z optyka/sa jakies jeszcze gateway'e do bit one ale nie pamietam nazwy.

Ogolnie car audio + c6 to relatywnie droga zabawa...

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 29 sie 2014, 07:37

no ja mówiłem o C5 więc moja podpowiedź do niczego się nie przyda :) sorki

egoonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 497
Rejestracja: 15 cze 2010, 21:04
Imię: Ernesto
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Munster
Kontakt:

Post autor: egoonn » 29 sie 2014, 10:37

podepne sie pod temat , tez mi sie szykuje zmiana bo taki sam ubogi sprzet jest grajacy , do rzeczy , bedzie mmi 2g ale to opanowane mam i teraz potrzebuje rozpiske pinów wzmacniacza ask zeby to wszystko podłaczyc ?
ANIMAL

madmajster
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 682
Rejestracja: 06 lis 2009, 23:48
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: madmajster » 31 sie 2014, 17:15

panowie to żywcem nie da się jakoś obejść audio? tzn ,żeby nie domontowywać bose itp a podpiąć wzmacniacz JBL ? straszne jest to nagłośnienie tylko z przednimi głośnikami :(
A teraz prędko! Zanim dotrze do nas, że to bez sensu...

mati0034
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2014, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mati0034 » 31 sie 2014, 22:39

Właśnie Panowie. Jakimś prostszym sposobem? Czy tylko gruntowna przebudowa? Zrezygnuję już z tego USB... Zajmę się najpierw za 2 przednie i tylne głośniki. Dokupię jakieś lepsze głośniki, zrobię większy otwór, Suba w bagażniku... Coś pomyślimy... Łatwo się mówi, a roboty pewnie w "ciul"

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga