Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c6] 3.0 tdi jak poznać kończący się rozrząd

Silniki wysokoprężne
bosniak_sg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 14 lut 2014, 17:40
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: bosniak_sg » 24 sie 2014, 13:25

Pewnie duzy wpływ na to mialo wcześniejsze użytkowanie samochodu, rodzaj oleju, przebiegi miedzy zmianami, ogólny przebieg, wiec rozrzad był bardziej lub mniej wyje...y i odezwie sie wczesniej bądź póxniej.
A4 B7 Avant 3.0 Tdi Quattro BKN 204 KM

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 24 sie 2014, 17:24

Hipo pisze:13kkm zrobiłem po wymianie dwóch górnych napinaczy i cisza..
ktoś napisał, że to dolny napinacz jest wadliwy.. nic podobnego i nie prawda.
Nie wprowadzaj kolego w błąd.
Dolny jest najbardziej wadliwy....
Jego nie usłyszysz, dowiesz się jak przeskoczy - czego oczywiście Ci nie życzę !
Tylko, że wtedy zostaje szukanie nowego silnika.
Przecież łańcuchy jak grzechotał są już powyciągane ...
Zrobienie samej góry, to jak wymiana instalacji elektrycznej w pokoju polegająca na wymianie samych gniazdek ....

Awatar użytkownika
Hipo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 217
Rejestracja: 31 mar 2013, 09:07
Lokalizacja: :)

Post autor: Hipo » 24 sie 2014, 17:53

znam kolego temat od podszewki i pozwól, że ja będę opierał się na doświadczeniach, a nie na opiniach innych.
wymieniłem i jestem zadowolony.
Pozdrawiam,

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 25 sie 2014, 06:23

Hipo pisze:znam kolego temat od podszewki i pozwól, że ja będę opierał się na doświadczeniach, a nie na opiniach innych.
wymieniłem i jestem zadowolony.
Nie wiem jak możesz znać temat od podszewki jak każdy rozsądny mechanik, czy użytkownik Audi A6 3.0 tdi C6 BMK lub ASB powie ci, że tylko wymiana całości rozrządu gwarantuje, że problem nie powróci !!!

bosniak_sg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 14 lut 2014, 17:40
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: bosniak_sg » 25 sie 2014, 08:49

nikos pisze:
Hipo pisze:znam kolego temat od podszewki i pozwól, że ja będę opierał się na doświadczeniach, a nie na opiniach innych.
wymieniłem i jestem zadowolony.
Nie wiem jak możesz znać temat od podszewki jak każdy rozsądny mechanik, czy użytkownik Audi A6 3.0 tdi C6 BMK lub ASB powie ci, że tylko wymiana całości rozrządu gwarantuje, że problem nie powróci !!!
Dokladnie, warsztat w którym ja wymieniałem powiedzial, że nawet w sama góre sie nie bawi, chyba ze mu na pismie dam, że jak wymieni tylko górę to w razie W nie bede nic sobie rościł od niego, natomiast na wymiane calości daje pisemna gwarancje wraz z książką serwisową rok czasu bez limitu km.
A4 B7 Avant 3.0 Tdi Quattro BKN 204 KM

Awatar użytkownika
Hipo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 217
Rejestracja: 31 mar 2013, 09:07
Lokalizacja: :)

Post autor: Hipo » 26 sie 2014, 17:30

bosniak_sg pisze:
nikos pisze:
Hipo pisze:znam kolego temat od podszewki i pozwól, że ja będę opierał się na doświadczeniach, a nie na opiniach innych.
wymieniłem i jestem zadowolony.
Nie wiem jak możesz znać temat od podszewki jak każdy rozsądny mechanik, czy użytkownik Audi A6 3.0 tdi C6 BMK lub ASB powie ci, że tylko wymiana całości rozrządu gwarantuje, że problem nie powróci !!!
Dokladnie, warsztat w którym ja wymieniałem powiedzial, że nawet w sama góre sie nie bawi, chyba ze mu na pismie dam, że jak wymieni tylko górę to w razie W nie bede nic sobie rościł od niego, natomiast na wymiane calości daje pisemna gwarancje wraz z książką serwisową rok czasu bez limitu km.
na piśmie??? ciekawe co kolejny forumowicz napisze hahahaa <hura>

panowie, je nie napisałem, że gwarantuje, że temat u mnie nie powróci, jak powróci będę się martwił.
powiem tak, moje małpy, mój cyrk - mam nadzieje, że rozumiecie..
pozdrawiam Was serdecznie.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 08:44 przez Hipo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,

bosniak_sg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 14 lut 2014, 17:40
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: bosniak_sg » 26 sie 2014, 17:42

Nie wnikam czy to jego fanaberia, czy widzimisie, czy robi taka otoczkę w okół warsztatu zeby sobie podnieść prestiż czy sie tylko chwalił że tak robi, ja chciałem komplet i mi komplet wymieniono.

Masz racje przecież olej bez wymiany filtra też można wymienic i też bedzie jeździl, masz racje, można wymieniać w ten sposób mnóstwo rzeczy eksploatacyjnych. Pojedynczo tarcze czy klocki w zależnosci od zużycia czy amortyzatory, albo sprężyny jak pęknie prawa to po co od razu wymieniac parę przecież druga cala wymienimy tylko jedna peknieta. <stres>
A4 B7 Avant 3.0 Tdi Quattro BKN 204 KM

Awatar użytkownika
Hipo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 217
Rejestracja: 31 mar 2013, 09:07
Lokalizacja: :)

Post autor: Hipo » 27 sie 2014, 16:32

bosniak_sg pisze:Nie wnikam czy to jego fanaberia, czy widzimisie, czy robi taka otoczkę w okół warsztatu zeby sobie podnieść prestiż czy sie tylko chwalił że tak robi, ja chciałem komplet i mi komplet wymieniono.

Masz racje przecież olej bez wymiany filtra też można wymienic i też bedzie jeździl, masz racje, można wymieniać w ten sposób mnóstwo rzeczy eksploatacyjnych. Pojedynczo tarcze czy klocki w zależnosci od zużycia czy amortyzatory, albo sprężyny jak pęknie prawa to po co od razu wymieniac parę przecież druga cala wymienimy tylko jedna peknieta. <stres>
kolego mylisz pojęcia i wprowadzasz nerwową atmosferę, której tu nie chcemy - rozrząd 3.0TDI, a olej z filtrem, tarcze, amortyzatory, czy sprężyny to są różne rzeczy i zgodzisz się ze mną, że coś Cię boli..
zakończmy proszę tą bezsensowną dyskusje.
Pozdrawiam,

bosniak_sg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 14 lut 2014, 17:40
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: bosniak_sg » 27 sie 2014, 16:33

Masz racje, bo górne napinacze napinaja niewidzialne łańcuchy z tyłu silnka, a dolny jest z nimi w zaden sposób niezalezny razem ze slizgami i łańcuchami i w dodatku z przodu wiec po co wymieniać całość? <milczek>
A4 B7 Avant 3.0 Tdi Quattro BKN 204 KM

Armiv8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 30 cze 2014, 15:24
Lokalizacja: bytom

Post autor: Armiv8 » 28 sie 2014, 23:29

Nie wiem po co ta szarpanina

temat jest prosty jak drut , wymieniamy tylko calosc

to ze u ciebie Hipo jest cisza swiadczy tylko i wylacznie o tym ze lancuch nie jest wyciagniety na max i nowe napinacze daja rade go napinac , co nie oznacza ze nigdy sie nie rozciagna.

jedni wymieniaja po paru km znow to samo jedni maja cisze przez nawet 40,000km to wszystko zalezy od stopnia wyciagniecia lancucha a nie od samych napinaczy.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 29 sie 2014, 06:21

Panowie... ponownie proszę o spokój i rzeczową dyskusję!

adisiwy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2008, 08:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adisiwy » 12 wrz 2014, 14:33

czy możecie polecić jakiś warsztat w Poznaniu lub okolicy, który ogarnia ten temat? aby nie robić reklamy w nieodpowiednim dziale poproszę o namiary na priva
dzięki

Rastaman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2014, 16:09
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Rastaman » 16 wrz 2014, 10:12

Witam, panowie orientuje sie ktos czy jest na podkarpaciu dobry mechanik ktory podial by sie wymianu rozrzadu w 3.0tdi ?
Dredzik

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 16 wrz 2014, 11:37

W Krakowie jest firma która masowo wymienia rozrządu w 3.0 tdi.
Kiedyś mieli dużo ogłoszeń na allegro.

Poszukaj sobie.

Rastaman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2014, 16:09
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Rastaman » 16 wrz 2014, 12:43

A masz moze jakis namiar na ta firme bo nie moge znalezc
Dredzik

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga