Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP] Obroty w górę a auto nie jedzie TipTronic.S6

Układ napędowy i skrzynie biegów
królikS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 09 kwie 2013, 20:53
Lokalizacja: Kraków

c.d Obroty w górę a auto nie jedzie TipTronic.S6

Post autor: królikS6 » 01 lut 2014, 10:16

IreK_PV808 pisze:czyli wyszło chyba na to jak kolega Zagór, pisał ,że dobry remornt byłby tańszy i pewniejszy . Współczuje tego co się poczyniło ;/ <uoee> jak już tyle pieniążków poszło w tego tipa to może dociągnąć to do końca?

Nie,myślę ze to nie ma sensu bo auto jest z 2000r.
Jedynie opcja zamiany skrzyni na manuala wchodzi w grę,szukam lawet w dobrej cenie żeby przywieźć auto jak jej nie znajdę to auto będzie stało.

Awatar użytkownika
IreK_PV808
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 07 cze 2013, 23:04
Imię: Irek
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Post autor: IreK_PV808 » 01 lut 2014, 18:18

a masz już miejsce gdzie będziesz wymieniał tipa na manuala?
Jak mogę to pomogę. :) Gadżety Audi A6
exhaust byGTPerformance -->> https://www.youtube.com/watch?v=lNLPfujwcfA
----
FB - https://www.facebook.com/a6klub

królikS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 09 kwie 2013, 20:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: królikS6 » 01 lut 2014, 18:24

IreK_PV808 pisze:a masz już miejsce gdzie będziesz wymieniał tipa na manuala?
jeśli zdecyduje się zamienić to zlecę to komuś,bo ja nie mam miejsca gdzie tego zrobić

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 02 lut 2014, 13:01

Mazdomania pisze:
królikS6 pisze:kupiłem też inne części potrzebne do zamiany skrzyni bo nie była ona identyczna jak moja tzn różniła się numerkami
Zawsze jak zmienia się skrzynię to musi być z takim samym kodem przełożeń, bo są to przełożenia dyfrów, główne oraz przełożenia na poszczególnych biegach. Jeśli włoży się inną to skutki są dwojakie, albo jest jazda w trybie awaryjnym albo efekt jak u Ciebie :(
P.S. co to za magik Ci to robił, skoro o tym nie wiedział <mysli>
Wszystkie eSy mają takie same przełożenia, skrzyni/dyfrów, więc tu co by nie kupił powinno być dobrze :) - przynajmniej tak mi się coś po głowie tłucze, jak analizowałem opłacalność zakupu używki.

[ Dodano: 2014-02-02, 13:08 ]
królikS6,

Nie chcę Cię dołować ale przekładka na MT - to z 6k - i to lekko licząc :( Kiedyś widziałem zestaw na allegro, musisz kupić cały układ napędu (skrzynię, wał, tylny dyfer, półośki), sprzęgło warto dać nowe kompletne, zamach, rozrusznik jeszcze trzeba zdobyć - kupa kasy :(
I do tego czyjaś robota - ta akurat jakaś dramatyczna nie jest, bo wszystko P&P - ale....

Tu z arch - http://archiwumallegro.pl/skrzynia_manu ... 21592.html

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 02 lut 2014, 15:05

Zagór pisze:Wszystkie eSy mają takie same przełożenia, skrzyni/dyfrów, więc tu co by nie kupił powinno być dobrze :) - przynajmniej tak mi się coś po głowie tłucze, jak analizowałem opłacalność zakupu używki.
No chyba, że tak <okok> Wiesz, ja aż tak bardzo tematu nie ogarniam, ale jak kupiłam swoją i pojechałam na wymianę oliwy to pogadałam trochę z gościem (kupując Tipa trzeba liczyć się z remontem lub wymianą, dlatego wolałam na starcie wiedzieć), to powiedział mi, że wbrew pozorom są różne 5hp24 i nie wolno włożyć z innym kodem, bo tylko można biedy sobie narobić, a najlepiej wyremontować tą co się ma i wtedy na długo jest spokój, bo używka też w różnym stanie może się trafić. Natomiast nie dopytałam czy akurat w S6 zawsze były takie same kody czy nie.

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 03 lut 2014, 08:55

Kody są różne, ale wszystkie skrzynie mają to samo przełożenie główne przedniego mostu i przełożenia poszczególnych biegów (oczywiście o ile to skrzynia z S6 a nie z A6 4.2, bądź RS6) - różnią się konwerterami - nie mam Elsy pod ręką, ale tak to pamiętam :)
A co opłacalności zakupu używki - krawiec kraje jak mu materii staje - każdy musi sobie sam odpowiedzieć co dla niego lepsze - naprawa czy zakup używki, z tym że jak napisałaś używka to loteria, a że aut z nalotem 50k km nie ma :(, to i skrzynie używane zazwyczaj mają najlepsze czasy za sobą :(

królikS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 09 kwie 2013, 20:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: królikS6 » 24 lip 2014, 19:41

Witam,pisałem wyżej że tylko zamiana na manuala wchodzi w grę,ale jednak doszedłem do wniosku że muszę zregenerować oryginalną skrzynię i wsadzić ją. Napisałem w "Polecam,Odradzam" prośbę kto zna mechanika lub regenerował gdzieś skrzynie i nadal działa i gwarancja jest na rok,bo muszę to zrobić ale bez pośpiechu bo auto i tak już
mi stoi 7 miesięcy więc muszę konkretny serwis znaleźć. Proszę Was o pomoc w znalezieniu tego odpowiedniego.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-07-22, 18:45 ]
Witam,zdecydowałem już gdzie wyślę auto do naprawy.Były dwie możliwości Warszawa lub Mysłowice.Ja jestem z Krakowa. Na pierwszym planie miała być Warszawa lecz na końcu zdecydowałem ze wyśle auto do Mysłowic gdyż w ramach gwarancji gdyby auto się popsuło oni wyślą za darmo lawetę po auto za free,Wawa niestety nie a ode mnie jest to kawał drogi więc koszty znowu były by zbyt duże. auto jedzie do Pałka serwis polecili mi to tu na forum a potem czytałem opinie.Jeśli jesteście ciekawi co dalej to będę co jakiś czas pisał czy coś się psuje czy nie.

[ Dodano: 2014-07-24, 19:41 ]
Witam,auto zostało naprawione po dwóch dniach,jutro tj.piątek jadę go odebrać i zobaczymy jak wyszła praca.Okazało się jeszcze że dwa komputery które miałem były spalone czego nie wiedziałem.Podpięli je i wyskakiwały jakieś błędy znaleźli jakiś komputer od audi S8 podłączyli i wszystko jest ok.Liczę że to nie ma znaczenia i ze będę zadowolony z auta.Będę pisał co i jak.

maciek.bielsko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 157
Rejestracja: 05 sty 2013, 21:56
Imię: Maciej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: maciek.bielsko » 29 lip 2014, 21:17

Witaj
Jakie efekty naprawy i przede wszystkim koszty??

królikS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 09 kwie 2013, 20:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: królikS6 » 29 lip 2014, 22:49

Witaj,za ich pracę jestem zadowolony oceniam na 4 z pięciu możliwych.Dali mi regenerowany konwerter podobno,wymienili kilka rzeczy w skrzyni na nowe,wymienili oleje i uszczelki aha i sterownik do skrzyni który mi się przepalił bo mnie zalało.Cena to 5500 Brutto,ja zapłaciłem jeszcze 250 za sterownik i 250 za lawetę z Krakowa ach w ramach gwarancji laweta na terenie Polski jest za free ale jak padnie skrzynia.Mam na 12 miesięcy gwarancję,a myślałem ze będzie na pol roku.Puki to nie jeżdżę ostro autem bo nie chce żeby się zepsuła,docieram olej jak by.Myślę ze będzie dobrze ogólnie czekam czy coś się stanie,i będę dalej opisywał wątek.

maciek.bielsko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 157
Rejestracja: 05 sty 2013, 21:56
Imię: Maciej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: maciek.bielsko » 30 lip 2014, 10:59

No to dobrze, że działa, przy okazji sprawdź jeszcze odprowadzenie wody pod akumulatorem, żeby zaś nie zalalo.

królikS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 09 kwie 2013, 20:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: królikS6 » 30 lip 2014, 12:29

maciek.bielsko pisze:No to dobrze, że działa, przy okazji sprawdź jeszcze odprowadzenie wody pod akumulatorem, żeby zaś nie zalalo.
Tak wiem już to zrobiłem wczoraj przedmuchałem powietrzem wszystkie kanały,moja rurka z szyberdachu wychodząca koło drzwi pasażera po prostu weszła do środka i to był problem ale już to naprawiłem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga