Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Doradzcie jaki najlepszy silnik benzynowy w Audi A6 C6

Silniki benzynowe
Igor781
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2013, 21:15
Lokalizacja: Hersham

Post autor: Igor781 » 26 lip 2014, 10:49

Ja jeżdżę 3.2 quattro tiptronic i jest całkiem sympatycznie.Gdyby nie napęd quattro który daje sporo frajdy to raczej poszedłbym w stronę bmw e60 530i lub lexus gs 300.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 26 lip 2014, 10:53

kamien85 pisze:Zaznaczam ze chcialbym w automacie:)
Tylko i wyłącznie Tiptronic z Quattro (innej konfiguracji z Quattro nie masz... chyba, ze manual)...

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 26 lip 2014, 11:08

kamien85 pisze:
0x4B25A pisze:rafal_m, zgadza się... wszystko co na łańcuchach od VW/Audi itp. mają takie problemy... nie masz, bo miałeś wszystko wymieniane jak mówiłeś w innym temacie ;>

Z drugiej strony, jak dojeździ do 200kkm, to kwota jaką wydam, będzie porównywalna, jak nie mniejsza, od regularnych wymian, jakby to było na pasku... <mysli>
To mnie uspokoiliscie:)A jezeli chodzi o skrzynie w 3.2 to ktora byscie mi doradzili?Zaznaczam ze chcialbym w automacie:)
Dokladnie - ale do tych 200 tys poprzedni wlasciciel tez nie mial problemow. A mnie wszyscy straszyli ze na motor-talk.de polowa uzytkownikow 3.2 miala wymienione silniki na gwarancji... i super - tylko ze zarejestrowanych bez problemow, tez kilku bylo i nie wiadomo ilu nie zarejestrowanych bez problemow bylo... statystyka w matematyce to taka nauka, ktora mozna dobrze manipulowac. 5% - 5% nie rownym, bo 5% na 100wyprodukowanych szt to bedzie 5 sztuk czegos z defektem, ale jak wyprodukujesz tych rzeczy 1mln to bedzie 50 tys z defektem, sprzedajac milion silnikow, latwiej jest uslyszec o awaryjnosci 50 tys, niz o 5 czy 50 uszkodzonych silnikach V10 w gallardo.

3.2 wystepuje tez bez quatrro - wtedy jest tam skrzynia multitronik - trzeba na to uwazac.

polkos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:46
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: polkos » 03 sie 2014, 23:09

Z cenami rozrzadu to troszeczke chyba przesadzacie. Czesci rozrzadu do 4.2 kosztuje w granicach 2600zl ze wszystkimi napinaczami slizgami i lancuchami plus uszczelki metalowe ktore trzeba koniecznie wymienic. Oleju nie licze bo mozna zaplanowac wymiane rozrzadu wtedy kiedy jest czas na wymiane oleju, plus litr na dolewke do Tipa.

3400 za robocine?? !!



Ja osobiscie 4.2 moge polecic. Dzwonienie łancucha nie oznacza nigdy katastrofy. Zazwyczaj peka jeden napinacz ktory luzuje lancuch okolo 2-3mm i napinacz po postoju tracocac troche cisnienie nie jestr w stanie go dopiac przy odpaleniu i nie jest to w stanie uszkodzic rozrzad.

Miasto LPG - 20l
Trasa od 12 do....
Przy 290km/h 30L ;P


pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga