Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 Avant - Problemy z otwarciem Klapy oraz drzwi

Nadwozie
ODPOWIEDZ
eumox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2014, 14:18
Lokalizacja: Trzebinia

A6 C5 Avant - Problemy z otwarciem Klapy oraz drzwi

Post autor: eumox » 20 lip 2014, 14:36

Witam Szanownych Forumowiczów.
Kilka tygodni temu kupiłem A6 i wszystko było ok do czasu kiedy akumulator zaczął słabnąć. Miał prawo z racji 8 letniej służby. Nie mogłem otworzyć drzwi kierowcy ani bagażnika używając klucza . Cudem auto otwarłem z pilota , akumulator wymieniony ale teraz pozostał mi kłopot z tylną klapą za nic nie mogę jej otworzyć ani kluczem ani pilotem. Czy jest możliwość otwarcia klapy bez poważnych zniszczeń ?
Nie mogę również otworzyć drzwi kierowcy zewnetrzną klamką, otwieram tylne i od środka już się da otworzyć. Chyba to auto mnie nie lubi :(
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 21 lip 2014, 12:23

eumox pisze:Czy jest możliwość otwarcia klapy bez poważnych zniszczeń ?
Możesz spróbować zdemontować osłonę klapy bagażnika od środka pojazdu - w AVANCIE jest to możliwe - jedna śruba jest w uchwycie za który pociągasz jak zamykasz klapę, a druga pod klapką trójkąta awaryjnego. Reszta to już tylko zatrzaski ... jak zdemontujesz to twoim oczom ukarze się cały mechanizm otwierania klapy - wtedy zobaczysz co jest nie tak.

Co do przednich drzwi ... cóż otwarcie jest mechaniczne (chodzi o ruch klamką) tak więc może coś uszkodziłeś próbując otworzyć zamek z kluczyka ... Ściągnij boczek drzwi i może uda Ci się zobaczyć o co chodzi - może to tylko kwestia regulacji. (wyciągasz panel sterowania szybami, odkręcasz 2 wkręty z boku tapicerki drzwi i unosisz całość jakieś 2cm do góry i ciągniesz do siebie, odczepiasz okablowanie od głośników i oświetlenia)

Możesz zerknąć też w post Kolegi xoslox w dziale Elektryka - z tego co pamiętam jest tam procedura sprawdzenia poprawności działania zamków centralnego <okok>

eumox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2014, 14:18
Lokalizacja: Trzebinia

Problem rozwiązany

Post autor: eumox » 21 lip 2014, 15:05

Bardzo dziękuje za pomoc problem rozwiązany. W drzwiach cięgno wypadło z mocowania wystarczyło wcisnąć i przesunąć tulejkę zaciskową. W tylnej klapie zaś pękł czarny plastik który łączył cięgno, jest zrobiona prowizorka i działa :)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga